سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو)، از کمک دو میلیون دالری نیوزیلند به بیش از ۹۴ هزار کشاورز در چهار ولایت افغانستان خبر داده است.

این سازمان با پخش اعلامیه‌یی گفته است این کمک که شامل تخم‌های اصلاح‌شده و پول نقد می‌شود به کشاورزان در ولایت‌های ننگرهار، کندز، پروان و میدان‌وردک توزیع خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در اعلامیه آمده که ریچارد ترینچارد، نمایندۀ سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل در افغانستان، از نخستین کمک اضطراری نیوزیلند به افغانستان استقبال کرده و گفته است که کشاورزان برای کشت به تخم‌های اصلاح‌شدۀ باکیفیت نیاز دارند تا امسال حاصلات خود را تضمین کنند.

سازمان غذا و کشاورزی هم‌چنان گفته است که برای ۴۹ هزار کشاورز به ارزش ۱۵۷ دالر، گندم اصلاح‌شده توزیع می‌شود که می‌تواند به اندازۀ کافی غذای اصلی برای تأمین نیازهای مصرفی یک خانوادۀ هفت نفره را برای یک سال کامل تولید کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ این سازمان، به بیش از ۴۵ هزار کشاورز حدود صد دالر کمک نقدی می‌شود که در پروژه‌های خُرد و مهم روستایی کار می‌کنند. هم‌چنان برای هزاران کشاورز دیگر زمینۀ کار در برابر کمک فراهم خواهد شد.

این در حالی‌ست که براساس گزارش‌ها، حدود ۸۰ درصد شهروندان افغانستان به کشاورزی و مال‌داری مشغول‌اند، اما امسال بحران اقتصادی و خشک‌سالی آنان را با چالش روبه‌رو کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: