ناصر کنعانی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی ایران، در تازه‌ترین اظهاراتش در پیوند به تحولات پسین افغانستان گفته است که درگیری‌های نظامی در این کشور، شکل‌گیری یک دولت فراگیر را مختل خواهد کرد.

خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) روز دوشنبه، ۲۸ سنبله، گزارش داده که سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی این کشور، این اظهارات را در پاسخ به پرسشی در پیوند به تیرباران اسیران جنگی جبهه‌ی مقاومت ملی از سوی نیروهای امارت اسلامی در پنجشیر، مطرح کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی ایران، افزوده است که این کشور از هیچ نیروی نظامی در افغانستان پشتیبانی نمی‎‌کند. ناصر کنعانی تصریح کرده که ارتباط کشورش هم با امارت اسلامی و هم با مخالفان این حکومت، برقرار است.

او گفته است: «مناسبات جمهوری اسلامی ایران هم با سرپرستی موقت افغانستان و هم با طرف‌های افغانی در همین چارچوب و در همین مسیر از ابتدا شکل گرفت و ادامه دارد، اما به طور طبیعی از هیچ گونه رو‌یکرد رخ‌داد نظامی و درگیری‌های افغانی-افغانی در درون افغانستان حمایت نمی‌کنیم و کشته‌شدن در داخل افغانستان را خسارت برای ملت افغانستان و رویکرد نظامی را مخل شکل‌گیری روند سیاسی برای شکل‌گیری یک دولت فراگیر و متحد در افغانستان می‌دانیم، بنابر این ارتباط ما با طرف‌های افغانستانی برقرار است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

ایران از جمله کشورهایی‌ست که تعامل نزدیک با امارت اسلامی دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: