ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، در واکنش به گزارش اخیر دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، گفته که انتقادهای این نهاد در باره‌ی کارکرد وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به‌جا نیست.

او، دیر وقت روز گذشته -سه‌شنبه، ۱۹ سرطان- در خبرنامه‌ای در حساب کاربری اکس خود، نوشته که گزارش‌گران یوناما تلاش دارند افغانستان را از دید غرب بررسی کنند که این کار نادرست است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

مجاهد، افزوده احکامی که از سوی وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر توصیه می‌شود، احکام معلوم و معروف اسلامی است.

در خبرنامه آمده: «افغانستان باید به حیث یک مجتمع اسلامی زیر بررسی قرار گیرد و خواست‌های این ملت که اکثریت مطلق آن مسلمان هستند و به ‌خاطر اقامه‌ی نظام اسلامی قربانی‌های بزرگ داده ‌اند، در نظر گرفته شود.»

سخن‌گوی حکومت سرپرست، بار دیگر تأکید کرده که حقوق همه شهروندان افغانستان تأمین است و با همه برخورد شرعی صورت می‌گیرد.

دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) روز گذشته در تازه‌ترین گزارش خود گفته که فعالیت‌های وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر امارت اسلامی، تأثیر منفی بر حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان افغانستان و تأثیر تبعیض‌‌آمیز بر زندگی زنان داشته است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در بخشی از گزاش یوناما آمده که کارمندان وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر امارت اسلامی، دست‌کم در هزار و ۳۳ مورد به مجازات خودسرانه دست زده اند که از این میان، ۲۰۵ مورد سوء‌رفتار با زنان و ۸۲۸ مورد دیگر با مردان بوده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: