ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان و معین امور نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در نشستی در کابل می‌گوید که کارمندان دولتی از این پس معاش‌های‌شان را ماهانه و به موقع دریافت خواهند کرد.

مجاهد که در یک نشست بازرگانان و صنعت‌کاران در کابل سخن می‌زد، می‌افزاید که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی به شمار بسیاری از کارمندان دولتی معاش‌های‌شان پرداخت نشده بود و آنان از درآمدهای داخلی معاش‌های این کارمندان را پرداخت کردند و از این پس نیز معاش‌های‌شان را به موقع پرداخت می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید که حدود ۵۰۰ هزار تن در اداره‌های دولتی سرگرم کار اند و معاش‌های‌شان از درآمدهای داخلی پرداخت می‌شود. به گفتۀ او، آنان شفافیت در درآمدهای داخلی را افزایش داده‌اند و تلاش دارند تا اقتصاد کشور روی پای خود بی‌ایستد.

ذبیح‌الله مجاهد تأکید می‌کند که آنان تاکنون بیش از یک میلیارد افغانی درآمد جمع‌آوری کرده‌اند و این رقم را در آینده افزایش خواهند داد. او از بازرگانان کشور می‌خواهد که در راه آبادی و پیش‌رفت کشورشان سهم و در تولید محصولات‌شان کیفیت را در نظر بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی امارت اسلامی بر پرداخت مالیات نیز تأکید می‌کند و می‌افزاید که مالیه‌دهنده‌گان باید مالیات خود را به موقع پرداخت و نقش خود را در راستای تقویت حکومت ایفا کنند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی فقر در کشور افزایش یافته و منابع مالی خانواده‌ها در حال پایان‌یافتن است که این مسأله آیندۀ سختی را به خانواده‌ها به هم‌راه داشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: