ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان و معین امور نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در نشستی در کابل می‌گوید که کارمندان دولتی از این پس معاش‌های‌شان را ماهانه و به موقع دریافت خواهند کرد.

مجاهد که در یک نشست بازرگانان و صنعت‌کاران در کابل سخن می‌زد، می‌افزاید که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی به شمار بسیاری از کارمندان دولتی معاش‌های‌شان پرداخت نشده بود و آنان از درآمدهای داخلی معاش‌های این کارمندان را پرداخت کردند و از این پس نیز معاش‌های‌شان را به موقع پرداخت می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید که حدود ۵۰۰ هزار تن در اداره‌های دولتی سرگرم کار اند و معاش‌های‌شان از درآمدهای داخلی پرداخت می‌شود. به گفتۀ او، آنان شفافیت در درآمدهای داخلی را افزایش داده‌اند و تلاش دارند تا اقتصاد کشور روی پای خود بی‌ایستد.

ذبیح‌الله مجاهد تأکید می‌کند که آنان تاکنون بیش از یک میلیارد افغانی درآمد جمع‌آوری کرده‌اند و این رقم را در آینده افزایش خواهند داد. او از بازرگانان کشور می‌خواهد که در راه آبادی و پیش‌رفت کشورشان سهم و در تولید محصولات‌شان کیفیت را در نظر بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی امارت اسلامی بر پرداخت مالیات نیز تأکید می‌کند و می‌افزاید که مالیه‌دهنده‌گان باید مالیات خود را به موقع پرداخت و نقش خود را در راستای تقویت حکومت ایفا کنند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی فقر در کشور افزایش یافته و منابع مالی خانواده‌ها در حال پایان‌یافتن است که این مسأله آیندۀ سختی را به خانواده‌ها به هم‌راه داشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: