نشست مشورتی مسکو با حضور نماینده‌گان امارت اسلامی و نماینده‌گان ده کشور از جمله روسیه، چین، ایران، هند و پاکستان بی‌حضور نمایندۀ آمریکا آغاز شد. سرگئی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه که امروز در آغاز این نشست مشورتی صحبت می‌کرد، از شرکت‌نکردن مقام‌های آمریکایی در این نشست بین‌المللی ابراز تأسف کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا روز دوشنبه گفته بود که این کشور به‌ دلیل‌های فنی نمی‌تواند در نشست «ترویکای گسترش‌یافته» که در روسیه برگزار می‌شود، شرکت کند. او اما این نشست را مؤثر و سازنده خوانده و افزوده بود که آمریکا مشتاقانه منتظر شرکت در نشست‌های آیندۀ ترویکای گسترش‌یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نشست امروز بر وضعیت سیاسی و نظامی افغانستان، تشکیل دولت فراگیر و تلاش بین‌المللی برای اجتناب از بحران انسانی در این کشور متمرکز خواهد بود.

وزارت خارجۀ روسیه روز گذشته گفته بود که دولت‌های روسیه، چین و پاکستان مایل به ارایۀ کمک به افغانستان‌اند؛ اما مسکو هنوز آمادۀ به رسمیت‌شناختن طالبان نیست. وزیر خارجۀ این کشور گفته بود که با طالبان در تماس است، اما آنان را تشویق می‌کند که به وعدۀشان دربارۀ تشکیل دولت فراگیر، عمل کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: