مسئولان صحی پکتیا از افزایش روی‌دادهای سگ‌گزیده‌گی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که تنها در یک ماه گذشته، ۲۰۴ تن را در این ولایت سگ گزیده است.

اصیل‌خان، سرطبیب شفاخانۀ حوزوی پکتیا می‌افزاید که روزانه ۶ تا ۱۰ تن به دلیل سگ‌گزیده‌گی به این شفاخانه مراجعه می‌کنند. به گفتۀ او، احتمال دارد سگ‌هایی که مردم را گاز می‌گیرند، دیوانه‌ باشند و به این دلیل به همه افراد سگ‌گزیده‌ واکسن تطبیق می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سرطبیب شفاخانۀ حوزوی پکتیا می‌افزاید: «شش تا هفت روی‌داد همه‌روزه ثبت می‌شود. اگر سگ دیوانه گزیده باشد یا عادی، واکسن تطبیق می‌کنیم. امسال این روی‌دادها بیش‌تر شده است، در زمستان بیش‌تر می‌شود.»

مسئولان شهرداری گردیز نیز سگ‌گزیده‌گی این شمار افراد را در یک ماه گذشته نگران‌کننده می‌دانند، اما می‌گویند که تاکنون به آنان در این باره چیزی گفته نشده است.

شریف‌الله الهام، شهردار گردیز، تأکید می‌کند که به‌زودی در این زمینه اقداماتی را روی‌دست می‌گیرند و با هم‌کاری ریاست صحت عامه، کارزاری را برای گم‌کردن سگ‌ها آغاز می‌کنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در همین حال، شماری از پزشکان در پکتیا دلیل افزایش موارد سگ‌گزیده‌گی در زمستان را گرسنه‌گی سگ‌ها در کوچه‌ها و روستاها عنوان می‌کنند.

پزشکان می‌افزایند که تهدید سگ‌های دیوانه هم وجود دارد که فرد گزیده‌شده را به سرحد دیوانه‌گی می‌تواند برساند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: