مسئولان وزارت فواید عامه امروز طی نشست خبری‌یی در کابل، از تکمیل‌شدن شماری از پروژه‌های سرک‌سازی، پل‌سازی و دیوارهای استنادی در شماری از ولایت‌های کشور خبر دادند. آنان از سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهند که پروژه‌های‌شان را در افغانستان تکمیل کنند.

عبدالکریم فاتح، معین تخنیکی وزارت فواید عامه، در این نشست می‌گوید که اکنون ناامنی و فساد در کشور پایان یافته است. او از سازمان‌های بین‌المللی و بانک‌های توسعه‌یی می‌خواهد که به پشتی‌بانی مالی‌شان‌ از پروژه‌های نیمه‌کاره ادامه دهند و پروژه‌های‌شان را در افغانستان تکمیل کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معین تخنیکی وزارت فواید عامه می‌افزاید شرکت‌هایی که با بانک‌های بین‌المللی قرارداد داشتند، اکنون با مشکلات بسیاری روبه‌رو اند و کارمندان آنان از ماه‌ها به این‌سو در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.

مسئولان وزارت فواید عامه تأکید می‌کنند که به‌منظور بررسی چه‌گونه‌گی کار پروژه‌های ساخت‌وساز، هیأتی متشکل از چهار عضو از سوی شورای وزیران گماشته شده‌ است. آنان می‌گویند که حدود ۳۷ پروژۀ سرک‌سازی از سوی امارت اسلامی تمویل می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی در افغانستان بیش‌تر پروژه‌هایی که توسط بانک‌های توسعه‌یی بین‌المللی تمویل می‌شدند، متوقف شدند و کارمندان آنان ماه‌ها می‌شود که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: