وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی، اعلام کرده است که تصمیم اخراج مهاجران افغان از آلمان را دنبال و اظهار امیدواری می‌کند که دو طرف بتوانند این موضوع را از مجرای دیپلماتیک مدیریت کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی این وزارت، امروز (جمعه، ۱۸ جوزا) در اعلامیه‌ای در حساب کاربری اکس خود، نوشته است: «امیدواریم دو کشور بتوانند به منظور تأمین حقوق اتباع، موضوع را طوری از مجرای دیپلماتیک مدیریت کنند که اتباع افغانستان به بهانه‌ای، به سرنوشت نامعلوم دچار و خلاف کنوانسیون‌های پذیرفته‌شده‌ی بین‌المللی، به کشور سوم سپرده نشوند.»

او، افزوده است امارت اسلامی از دولت آلمان می‌خواهد که موضوع اخراج مهاجران افغان از آن کشور را در چارچوب تعاملات معمول کنسولی و بر اساس توافق دوجانبه حل کند.

پس از حمله‌ی یک شهروند افغانستان بر یک تجمع در شهر «مانهایم» آلمان که منجر به کشته‌شدن یک پلیس و زخمی‌شدن شش تن دیگر شد، دولت آلمان اعلام کرد که اخراج شماری از مهاجران افغان را بررسی می‌کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

اولاف شولتز، نخست‌وزیر آلمان به تازگی در پارلمان این کشور گفته است که پناه‌جویان افغان و سوری که جنایت‌کار پنداشته می‌شوند، از آلمان اخراج خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: