جنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می‌گوید که هرچند از میان ۴۱۹ ولسوالی در افغانستان، کنترل بیش از ۲۰۰ ولسوالی آن در دست طالبان است؛ اما این گروه توانایی تصرف مرکزهای ولایت‌ها را ندارد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا این گفته‌ها را روز گذشته در یک نشست خبری مشترک با لوید آستین، وزیر دفاع این کشور در پنتاگون مطرح کرده و گفته است که آمریکا وضعیت امنیتی افغانستان را نظارت می‌کند و در صورت لزوم، از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پشتی‌بانی خواهد کرد.

مارک میلی تأکید کرده است، روایت‌هایی وجود دارد که جنگ‌جویان طالبان در حال پیش‌رَوی‌اند و از مجموع ۴۱۹ ولسوالی، حدود ۲۱۲ ولسوالی آن را در اختیار دارند. به گفتۀ او، طالبان اما هیچ یک از مرکزهای ولایت‌ها را تصرف نتوانسته‌اند و نهادهای امنیتی افغانستان برای حفاظت از ساکنان شهرهای بزرگ در حال تحکیم و جابه‌جایی نیروهای‌شان‌ هستند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز گفته که محتمل است طالبان بر شماری از مرکزهای ولایت‌ها فشار وارد کنند. در همین حال، او تأکید کرده که آیندۀ افغانستان به‌طور کامل در دست مردم این کشور است.

از سویی هم، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در این نشست گفته که روند بیرون‌شدن سربازان این کشور از افغانستان ادامه دارد و قرار است سربازان باقی‌مانده تا یک ماه دیگر (آخر ماه آگست) از این کشور بیرون شوند.

وزیر دفاع آمریکا تأکید کرده است که ارتش این کشور باید از حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان حفاظت کند. روند بیرون‌شدن سربازان آمریکایی از افغانستان، از اول می ام‌سال آغاز شده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: