Asset 1SWN

ضرورت به برقراری آتش‌بس محور گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با رئیس ستاد ارتش آمریکا

EpaMLVDXUAAPsz8

ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحدۀ آمریکا عصر روز گذشته (چهارشنبه، بیست‌وششم قوس/آذر) در ارگ دیدار کرده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست‌جمهوری در توییتر نگاشته است که در این دیدار، دو طرف در مورد روند صلح، ضرورت فوری کاهش چشم‌گیر خشونت و برقراری آتش‌بس گفت‌وگو و تأکید کرده‌اند.

صدیقی گفته است که در این دیدار دو طرف نگرانی‌های‌شان را در مورد افزایش خشونت‌ها در افغانستان ابراز کرده‌اند.

به گفتۀ سخنگوی ریاست‌جمهوری، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از پشتی‌بانی دوام‌دار کشورش از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، اطمینان داده است.

در این دیدار امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی، راس ویلسن، سرپرست سفارت آمریکا در کابل، اسکات میلر، فرمانده عمومی مأموریت پشتی‌بانی قاطع در افغانستان و برخی از مقام‌های دولتی دیگر نیز حضور داشته‌اند.

رئیس‌جمهور غنی و عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان نیز در یک تماس تلفنی شام روز گذشته در پیوند به افزایش خشونت‌ها در افغانستان گفت‌وگو و نگرانی کرده‌اند.

نخست‌وزیر پاکستان در این صحبت تلفنی به رئیس‌جمهور وعده کرده است که کشورش به‌خاطر کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس در افغانستان، کمک می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام