شماری از دانش‌جویان دانشگاه بدخشان به‌‌دلیل لت‌وکوب‌شان توسط نیروهای امارت اسلامی به‌دلیل ادانکردن نماز تراویح، دست به اعتراض زدند. آنان می‌گویند که شب گذشته پس از ادای نماز به خوابگاه‌شان برگشته بودند که ناگهان نیروهای امارت اسلامی به خوابگاه هجوم برده و آنان را لت‌و‌کوب کردند.

فهیم‌الله، یک تن از دانش‌جویان دانشگاه بدخشان، به سلام‌وطندار می‌گوید که شب گذشته نیروهای امارت اسلامی وارد اتاق‌های آنان شدند و به‌دلیل این‌که گویا نماز نخوانده‌اند، آنان را لت‌وکوب کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، احمد صامد، یکی دیگر از دانش‌جویان این دانشگاه نیز که در اعتراض شرکت کرده است، می‌گوید که حوالی ساعت ۸:۴۰ دقیقه شب گذشته زمانی که از ادای نماز برگشته و سرگرم صرف غذا و درس‌خواندن بودند، مورد لت‌وکوب قرار گرفتند.

دانش‌جویان می‌افزاید که امروز در پیوند به این قضیه اعتراض کردند، اما اعتراض آنان نیز از سوی نیروهای امارت اسلامی برهم زده شد. به گفتۀ دانش‌جویان، مسئولان امارت اسلامی چند تن از نماینده‌گان‌شان را به مقام ولایت به‌خاطر گفت‌وگو در این باره خواسته‌اند؛ اما تاکنون نتیجه روشن نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عاکف مهاجر، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر، به سلام‌وطندار با تأیید این روی‌داد می‌گوید که این عمل ‌به‌طور خودسر در خوابگاه دانش‌جویان انجام شده است و هیچ ارتباطی به محتسبان این وزارت ندارد. او می‌افزاید که عاملان این قضیه بازداشت شده‌اند و در فرماندهی امنیۀ ولایت بدخشان زیر بازجویی قرار دارند.

گفتنی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، محدودیت‌ها بر شهروندان افزایش یافته و وزارت امر به معروف و نهی از منکر رهنمودهایی را در زمینۀ پوشش و ظاهر زنان و مردان ارائه کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: