مسئولان آمریت تربیت بدنی و ورزش ولایت بامیان می‌گویند که در روزهای پسین شماری از غاصبان زمین بخش‌هایی از «چمن اژدر» در حومۀ شهر بامیان را که مکان مناسب برای تمرین ورزش‌هایی؛ چون گلف، فوتبال، کریکت، دوچرخه‌سواری و بزکشی‌ست، تخریب کرده‌اند.

سیداسحاق هاشمی، آمر تربیت بدنی و ورزش بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید که تخریب چمن اژدر از سوی غاصبان زمین سبب نگرانی شدید این اداره و ورزش‌کاران شده‌ است. او می‌افزاید که تلاش‌ها برای پیش‌گیری از تخریب مکان ورزشی و تفریحی چمن اژدر از سوی مقام‌های محلی بامیان جریان دارد.

به گفتۀ آمر تربیت بدنی و ورزش بامیان، این اداره نیز گزارشی را دربارۀ تخریب چمن اژدر توسط غاصبان زمین تهیه کرده است که به‌زودی با والی بامیان شریک می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

محمدعلی اخلاقی، ورزش‌کار رشتۀ ورزشی گلف و مسئول فدراسیون این ورزش در بامیان نیز با نگرانی می‌گوید که پس از سه هفته، روز گذشته با گلف‌بازان برای تمرین به ساحه چمن اژدر رفتند که متوجه شدند بخش‌هایی این چمن تخریب شده است.

به گفتۀ این ورزش‌کار، چمن اژدر تنها مکان در مرکز بامیان است که برای تمرین ورزش گلف نسبتاً مناسب است، اما تخریب بخش‌هایی از این چمن، ورزش‌کاران گلف را شدید نگران کرده است. او از ادارۀ محلی بامیان می‌خواهد که هرچه فوری از تخریب این ساحۀ ورزشی و تفریحی پیش‌گیری کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مقام‌های محلی بامیان نیز گفته‌اند که از تخریب این ساحۀ ورزشی پیش‌گیری می‌کنند. بر بنیاد گفته‌های مسئولان آمریت تربیت بدنی و ورزش بامیان، قرار است در ساحۀ چمن اژدر یک ورزش‌گاه مجهز با هزینۀ حدود دو میلیون دالر آمریکایی از سوی کشور هند ساخته شود، اما تخریب این چمن از سوی غاصبان زمین به روند ساخت این ورزش‌گاه نیز آسیب زده است.

در حومۀ غربی شهر بامیان در انتهای روستایی به‌نام «اژدر» چمن‌زاری‌ست که مکان مناسب برای تفریح و تمرین رشته‌های ورزشی می‌باشد. در روزهای پسین تخریب بخش‌هایی از این ساحه از سوی غاصبان زمین، واکنش ورزش‌کاران بامیانی را برانگیخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: