محمدسرور دانش، معاون دوم رئیس‌جمهور امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حمل/فروردین) در مراسمی ذبیح‌الله کلیم‌ را به‌عنوان سرپرست دادستانی کل معرفی کرد. آقای دانش در مراسم معرفی سرپرست دادستانی کل بر مبارزه با فساد تأکید می‌کند و می‌گوید که قوانین بسیاری وجود دارد که چه‌گونه‌گی اجرایی‌کردن آنان باید ارزیابی شود.

به گفتۀ محمدسرور دانش، حکومت به صلح متعهد است و آنان برای رسیدن به صلح نقشۀ راه نیز دارند که در آن بر نظام مبتنی بر انتخابات تأکید شده است. معاون دوم رئیس‌جمهور می‌افزاید که اگر صلح تأمین شود، حکومت به تعدیل قانون اساسی متعهد است. آقای دانش نیز می‌گوید که قانون اساسی نیز با همان راهکاری تعدیل شود که در خود قانون اساسی در نظر گرفته شده است.

در همین حال، ذبیح‌الله کلیم، سرپرست دادستانی کل در سخنرانی‌اش از مبارزۀ جدی با فساد و برخورد با غاصبان زمین سخن گفت. آقای کلیم قول داد که از حقوق بشر و حقوق زنان پشتی‌بانی می‌کند، دادستان‌های واجد شرایط استخدام می‌شود، در اداره‌های مربوط هماهنگی ایجاد می‌کند، اصل مکافات و مجازات را به اجرا می‌گذارد و به هیچ‌کسی اجازه نمی‌دهد که در کار دادستان‌ها مداخله کند.

این در حالی‌ست که دادستان کل چندی پیش استعفایش را به رئیس‌جمهور غنی ارایه کرد که از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شد؛ اما دلیل استعفای او تاکنون مشخص نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: