Asset 1SWN

مردم به صداقت طالبان در گفت‌وگوهای صلح باور ندارند

123202608_1560972407440210_5426289297056486479_o

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که طالبان به هیچ‌یک از تعهدات‌شان در راستای کاهش خشونت‌ها و پیش‌رفت مذاکرات صلح عمل نکرده‌اند و این روند را با به بن‌بست کشانده‌اند.

معاون دوم ریاست جمهوری در دیداری که با استیفانو پونتیکورو، سفیر غیرنظامی ناتو در افغانستان داشته، گفته است که مردم افغانستان به صداقت طالبان در گفت‌وگوهای صلح بی‌باوراند.

سرور دانش با اشاره به رهایی پنج‌هزار زندانی گروه طالبان از سوی حکومت افغانستان گفته است که انتظار مردم و حکومت افغانستان با رهایی زندانیان طالبان این بود که خشونت‌ها کاهش پیدا کند و زمینه برای پیش‌رفت گفت‌وگوها فراهم شود.

او تأکید کرده که با افزایش خشونت‌ها این انتظار برآورده نشده است.

معاون دوم ریاست جمهوری گفته است، شواهد نشان می‌دهد که گروه طالبان خلاف ادعای‌شان مبنی بر عملی‌کردن توافق‌نامۀ این گروه با امریکا، ارتباطش را به گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و شبکه حقانی قطع نکرده است.

استیفانو پونتیکورو، سفیر غیرنظامی ناتو در افغانستان، کاهش خشونت‌ها را یکی از عوامل مؤثر در پیش‌رفت گفت‌وگوهای صلح عنوان کرد و گفته است که گروه طالبان باید به تعهدات خود عمل کنند و خشونت‌ها را کاهش بدهند.

سفیر غیرنظامی ناتو گفته است که بن‌بست گفت‌وگوهای صلح باید با همکاری کشورهای همکار و دخیل در پروسه صلح افغانستان برداشته شود و کاهش خشونت‌ها در افغانستان عملی شود.

او تصریح کرده که حقوق بشر، آزادی بیان، حقوق زنان و اقلیت‌ها، ارزش‌های مدنی و دست‌آوردهای موجود، از مطالبات اصلی تمام مردم افغانستان است و در غیبت این ارزش‌ها صلح پایدار تأمین نخواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام