حسیب‌الله کلیمزی، رئیس کمیسیون ارتباطات بین‌المللی مجلس سنا از فرستادن پول از سوی بانک مرکزی به کارزار انتخاباتی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا خبر می‌دهد.

آقای کلیمزی، ادعا می‌کند که حدود شش ماه پیش پس از قطع‌شدن جریان برق و از کارافتادن دوربین‌های امنیتی بانک مرکزی، از این بانک برای پیکارهای انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحدۀ آمریکا پول فرستاده شده است. او قطع‌شدن برق در بانک مرکزی را بی‌پیشینه می‌خواند.

حدود شش ماه  پیش به تاریخ ششم سرطان سال جاری، گزارش‌هایی مبنی بر قطع‌شدن برق برای چند ساعت در بانک مرکزی به نشر رسید. بانک مرکزی پس از نشر این گزارش‌ها در اعلامیه‌یی گفت، دوربین‌‌های امنیتی این اداره در دوم سرطان به دلیل مشکلات فنی از کار افتاده بود.

آقای کلیمزی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ قوس/آذر) در برنامۀ تجلیل از روز مبارزه با فساد اداری با انتقاد از دادستانی کل می‌گوید، این قضیه باید به گونۀ جدی بررسی شود.

خواستیم دیدگاه بانک مرکزی را در این باره داشته باشیم؛ اما مسئولان این بانک به تماس‌های سلام‌وطندار پاسخ ندادند.

خان‌زمان امرخیل، رئیس اجرایی شبکۀ مبارزه با فساد اداری افغانستان می‌گوید، هرچند سه سال پیش راهبرد مبارزه با فساد اداری در کشور به میان ‌آمده، اما این راهبرد به گونۀ درست تطبیق نشده است.

اشتراک‌کننده‌گان برنامۀ تجلیل از روز مبارزه با فساد اداری کارکرد حکومت در امر مبارزه با فساد را ضعیف می‌خوانند. به گفتۀ آنان، با قضایای فساد در کشور برخورد سیاسی می‌شود و قضایای فساد مقام‌های حکومتی و زورمندان به گونۀ عادلانه بررسی نمی‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: