Asset 1SWN

خلیلزاد و عبدالله در بارۀ بازنگری توافق‌نامۀ صلح دوحه گفت‌وگو کردند

Khalilzad & Abdullah.jpg 1

شورای عالی مصالحۀ ملی از دیدار زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان با عبدالله عبدالله، رئیس این شورا خبر می‌دهد.

این نهاد امروز (دوشنبه، ۱۱ حوت/اسفند) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، در این دیدار، آقای خلیلزاد و آقای عبدالله در بارۀ گفت‌وگوهای صلح، بازنگری توافق‌نامۀ صلح دوحه از سوی دولت جدید آمریکا بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

در این خبرنامه آمده است که دو طرف در این دیدار سرعت‌بخشیدن روند صلح، دور دوم گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در دوحه، کاهش خشونت‌ها، راه‌های پیشرفت در گفت‌وگوهای صلح و دست‌یافتن به صلح دایمی در افغانستان نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

در این دیدار که صبح امروز انجام شده است معاونان و شماری از اعضای شورای رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی و هیأت همراه زلمی خلیلزاد حضور داشته‌اند.

پیش از این وزارت خارجۀ آمریکا اعلام کرد که زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ این وزارت برای صلح افغانستان دور تازۀ سفرهایش را به کابل، دوحه و منطقه آغاز کرده است.

در یک خبرنامۀ این وزارت که روز گذشته، یک‌شنبه دهم حوت/اسفند نشر شده آمد است که آقای خلیلزاد در جریان این سفرها با رهبران جمهوری و دیگر رهبران افغانستان، نماینده‌گان طالبان و کشورهای منطقه که منافع‌شان را در یک راه‌حل پایدار سیاسی و آتش‌بس فراگیر در افغانستان می‌بینند، بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام