شماری از خبرنگاران در کندز، امروز (چهارشنبه، ۵ حمل) در مراسم گرامی‌داشت از روز مطبوعات می‌گویند که دست‌رسی‌نداشتن به اطلاعات روند کار آنان را با مشکل روبه‌رو کرده است. آنان، از مسئولان اداره‌های دولتی می‌خواهند که زمینه‌ی دست‌رسی به اطلاعات را برای شان فراهم کنند.

عتیق رحیمی، خبرنگار رادیو کلید، می‌گوید که دست‌رسی‌نداشتن به اطلاعات به موقع به چالشی بزرگ در برابر کار خبرنگاران بدل شده است.

او می‌افزاید: «خواست ما از اداره‌های دولتی این است که وقتی یک خبرنگار می‌آید، وقت برای شان خیلی مهم است باید زودتر اطلاعاتی را که نیاز دارند برای شان داده شود.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

شمس‌الرحمان زرتشت، مسئول عمومی رادیو تلویزیون ملی در کندز نیز، می گوید که خبرنگاران انتظار دارند تا نهادهای دولتی اطلاعات به موقع را در اختیار شان قرار دهند.

او می‌افزاید: «از رسانه حمایت و قوانین مربوط به رسانه‌ها هرچه زودتر توشیح شود تا خبرنگاران در چهارچوب آن فعالیت کنند و از این طریق از سوی تفاهم‌ها و موردهای دیگر پیش‌گیری شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در سوی دیگر، مطیع‌الله روحانی رییس اطلاعات و فرهنگ کندز، می‌گویند که این ریاست از رسانه‌ها و خبرنگاران پشتیبانی و تلاش می‌کند که سهولت‌های لازم را برای آنان فراهم کند.

او می‌افزاید: «در کندز میان مسئولان ادارات دولتی و رسانه‌ها هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و هر خبرنگار که به هر اداراه می رود اطلاعات مورد نیازش را گرفته است؛ هم‌آهنگی خوب داریم با رسانه‌ها و آینده نیز حمایت می‌کنیم تا آن‌ها بتوانند دست‌آوردهای این ولایت را به گونه‌ی درست انعکاس دهند.»

روحانی، از مسئولان اداره‌های دولتی نیز می‌خواهد که اطلاعات به موقع را با خبرنگاران شریک و در ارائه‌ی اطلاعات با آنان هم‌کاری کنند.

مرتبط با این خبر:

— برخی اداره‌های دولتی در کندز از قانون دست‌رسی به اطلاعات آگاهی کامل ندارند

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: