جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا گفته است که امارت اسلامی پیش از انتظار توجه به آرمانش برای یافتن مشروعیت و رسمیت باید مارک فریکس، سرباز بازنشستۀ آمریکایی را از بند رها کند.

بایدن در بیانیه‌یی گفته که مارک فریکس دو سال پیش، به تاریخ ۳۱ جنوری ۲۰۲۰ از افغانستان ربوده شده است و در گروگان امارت اسلامی قرار دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه افزوده که مارک یک دهه به شهروندان افغانستان کمک کرده و هیچ اشتباهی مرتکب نشده است؛ اما با آن‌هم، امارت اسلامی دو سال است که او را در بند نگهداشته‌ است.

او تأکید کرده که تهدید امنیت آمریکایی‌ها یا هر غیرنظامی بی‌گناه هم‌واره غیرقابل‌قبول و گروگان‌گیری هم یک عمل ستم‌گرانه و بزدلانه است.

بایدن هم‌چنان گفته است که  امارت اسلامی پیش از آن‌که انتظار داشته باشد دربارۀ آرمان‌شان برای مشروعیت هرگونه توجه شود، باید فوراً مارک را رها کنند؛ «این غیرقابل مذاکره است».

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس جمهور بایدن در این بیانیه به مارک و همه آمریکایی‌هایی که در بیرون از کشور به‌طور نادرست بازداشت شده اند، تعهد سپرده است که حکومت آمریکا تا برگشت آنان به خانۀ‌شان کار خواهد کرد.

در همین حال، وزارت خارجۀ ایالات متحده نیز با پخش خبرنامۀ جداگانه گفته است که در هر نشست با امارت اسلامی دربارۀ رهایی مارک گفت‌وگو شده و رهایی او از اولویت‌های حکومت است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: