توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان گفته است، تا زمانی ‌که امارت اسلامی شرایط ایالات متحده و جامعۀ جهانی را عملی نکند، آمریکا حکومت امارت اسلامی را به‌ رسمیت نمی‌شناسد.

آقای وِست در گفت‌وگو با یک رسانۀ آمریکایی گفته است، با آن‌که ایالات متحده دربارۀ وضعیت افغانستان می‌داند و از بحران بشری جاری در این کشور نگران است؛ اما آزادسازی پول‌های منجمدشدۀ این کشور از سوی آمریکا وابسته به عملی‌شدن شرایط آنان از سوی امارت اسلامی‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ نمایندۀ ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، این کشور از رعایت حقوق دختران و زنان افغانستان از سوی امارت اسلامی و عملی‌شدن تعهدات آنان با جامعۀ جهانی مطمئن نیست. او افزوده است که امارت اسلامی باید به تعهدات خود عمل کند و آمریکا را در این زمینه اطمینان دهد.

این در حالی‌ست که انس حقانی، عضو دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر، در گفت‌وگو با رسانه‌ها به ‌رسمیت‌نشناختن امارت اسلامی را از سوی جامعۀ جهانی، بی‌عدالتی در برابر شهروندان افغانستان دانسته و گفته است که امارت اسلامی به جامعۀ جهانی به اندازه‌یی نیاز ندارد که جامعۀ جهانی به امارت اسلامی نیازمند است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با گذشت حدود چهار ماه از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، هنوز هیچ کشوری این حکومت را به‌ رسمیت نشناخته است که این اقدام سبب به‌میان‌آمدن بحران‌ اقتصادی و وضعیت ناگوار بشری شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: