جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا، گفته است که باید از شفاخانه‌ی «الشفا»، بزرگ‌ترین شفاخانه در نوار غزه، محافظت شود.

آقای بایدن، این اظهارات را روز گذشته (دوشنبه، ۱۳ نومبر) در کاخ سفید به خبرنگاران مطرح است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رییس‌جمهور امریکا، گفته که امیدوار است اسرائیل اقدام‌های کم‌تری در پیوند به مداخله در شفاخانه‌ی الشفا انجام دهد. آن چه مقام‌های شفاخانه‌ی الشفا می‌گویند، نیروهای اسرائیلی بارها این شفاخانه‌ را هدف قرار داده اند.

شبکه‌ی خبری الجزیره، امروز گزارش داده که تانک‌های نیروهای اسرائیلی به چندمتری شفاخانه‌ی الشفا رسیده و درمان زخمیان و بیماران در شفاخانه را غیرممکن کرده است.

رییس‌جمهور امریکا، افزوده است: «امیدوارم اسرائیل اقدام‌های مداخله‌ای کم‌تری در شفاخانه‌ها انجام دهد و ما با اسرائیل در تماس هستیم.»

جو بایدن، هم‌چنان گفته که تلاش‌ها برای رهایی اسراییلی‌های اسیرشده جریان دارد و به گفته‌ی او، در این زمینه از قطر نیز درخواست کمک کرده اند.

او تصریح کرده است: «تلاش‌ها برای رهایی افراد بازداشت‌شده ادامه دارد و با قطر نیز در این زمینه صحبت شده است؛ بنابراین، من تا اندازه‌ای امیدوارم که شفاخانه‌ها حفظ شوند.»

از کم‌بود امکانات و تجهیزات در شفاخانه‌ی الشفا، نیز خبر داده شده است. اشرف القدره، سخن‌گوی وزارت بهداشت فلسطین، روز گذشته گفته است که از روز جمعه به این سو ۳۲ بیمار از جمله شش نوزاد تازه متولدشده جان‌های شان را از دست داده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

سازمان امداد و کار ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (UNRWA) نیز از کشته‌شدن سه پرستار زن در یک‌شنبه‌ی هفته‌ی روان خبر داده بود.

اسرائیل، مدعی است که گروه حماس زیر شفاخانه‌ی الشفا پناه‌گاهی امن دارد؛ اما مقام‌های این شفاخانه و گروه حماس، این ادعای اسرائیل را رد کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: