مقام‌های فلسطین، اعلام کرده که دو شفاخانه‌ی بزرگ در شهر غزه، فعالیت خود را متوقف کرده اند.

شفاخانه‌های «الشفا» و «القدس» به دلیل حمله‌های اسرائیل، کم‌بود دارو و مواد سوختی، پذیرش بیماران جدید را متوقف کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان این دو شفاخانه، یک‌شنبه، ۱۲ نومبر، گفته اند که برای نجات بیماران و کارکنان در این شفاخانه، اقدام‌های فوری نیاز است.

شبکه‌ی خبری الجزیره به نقل از مسئولان صحی شفاخانه‌ی الشفا، گزارش داده است که بیماران و کارکنان صحی در این شفاخانه، بدون برق، آب و بدون راه‌های عبور امن، با وضعیت «فاجعه‌بار» روبه‌رو اند.

سازمان امداد و کار ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (UNRWA)، اعلام کرده که از روز جمعه تا کنون، سه پرستار در شفاخانه‌ی الشفا در نتیجه‌ی حمله‌های اسرائیل کشته شده اند. هم‌چنان سه نوزاد تازه به‌دنیاآمده نیز از زمان شروع قطعی برق در این شفاخانه، جان‌های خود را از دست داده اند.

اسرائیل، مدعی شده است که پیشنهاد تخلیه‌ی نوزادان از شفاخانه‌ی الشفا را داده و ۳۰۰ لیتر سوخت در ورودی شفاخانه قرار داده اما از سوی حماس منع شده؛ ادعایی که مقام‌های حماس آن را رد کرده اند.

دفتر جمعیت هلال‌احمر فلسطین، گفته است که «القدس»، دومین شفاخانه‌ی بزرگ در نوار غزه، نیز از کار افتاده است و کارکنان صحی در تلاش برای مراقبت از کسانی اند که از قبل، با دارو، غذا و آب اندک در این شفاخانه به سر می‌برند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

بر اساس گزارش‌ها، بیش از نیمی از ۳۵ شفاخانه در غزه به دلیل حمله‌های اسرائیل، از فعالیت باز مانده اند.

آخرین آمار از تلفات درگیری‌های حماس و اسرائیل، نشان می‌دهد که بیش از ۱۱۰۷۰ فلسطینی در شهر غزه و کرانه‌ی باختری و ۱۴۰۰ تن در اسرائیل کشته شده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: