در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی نیروهای اسرائیلی بر یک آمبولانس در منطقه‌ی زیر کنترل حماس، ۱۵ تن کشته و ۶۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این حمله روز گذشته (جمعه، ۳ نومبر) هنگامی رخ داد که این آمبولانس در حال انتقال زخمیان از منطقه به شفاخانه‌ی «الشفا» در غزه بود. حمله در نزدیکی این شفاخانه رخ داده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شبکه‌ی خبری الجزیره، گزارش داده است که نیروهای اسرائیلی، گفته در این حمله شبه‌نظامیان حماس را هدف قرار داده اند. اسرائیل، هیچ مدرکی برای این ادعا منتشر نکرده است.

اشرف القدره، سخن‌گوی وزارت بهداشت فلسطین، گفته است که آمبولانس بخشی از کاروانی بود که نیروهای هوایی اسرائیل در نزدیکی شفاخانه‌ی الشفا در غزه، هدف قرار دادند.

سخن‌گوی وزارت بهداشت فلسطین، بامداد روز گذشته به رسانه‌ها گفته بود که آمبولانس‌ها بیمارانی را که نیاز به درمان فوری دارند، از شهر محاصره‌شده‌ی غزه به مصر منتقل خواهند کرد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

اسرائیل، حماس را متهم کرده است که در شفاخانه‌ی الشفا، پایگاه‌ فرماندهان این گروه وجود داشته و ماه گذشته، به باشندگان این منطقه دستور خروج داده بود. نیروهای اسرائیلی روز پنج‌شنبه‌ی گذشته این منطقه را محاصره کرده بودند.

مقام‌های گروه حماس و شفاخانه‌ی الشفا، این ادعای اسرائیل را رد کرده و گفته اند که این شفاخانه به عنوان پایگاه مورد استفاده‌ی حماس قرار نمی‌گیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: