حکومت سرپرست امارت اسلامی، امروز (جمعه، ۱۵ میزان) با پخش اعلامیه‌ای به مناسبت «بیست‌ویکمین سالروز تهاجم امریکا و متحدانش بر افغانستان»، گفته است یک بار دیگر اعلام می‌کند که افغانستان به هیچ کشوری تهدید نیست «و نه هم اجازه داده می‌شود که از خاک ما علیه کشوری سوءاستفاده صورت گیرد.»

این اعلامیه‌ را ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، امروز در تویترش پخش کرده است. در اعلامیه نوشته شده است: «۲۱ سال پیش، در همین روز (۱۵ میزان/۷ اکتبر) دولت امریکا بدون کدام مجوز و دلیل منطقی، افغانستان را مورد تهاجم نظامی قرار داد. در نتیجه‌ی این یورش ظالمانه، مردم مظلوم و بیچاره‌ی ما از یک نظام مشروع و پذیرفته‌شده محروم و با تکالیف سنگین، شهادت‌ها، زخم‌ها و مهاجرت‌ها مواجه شدند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

امارت اسلامی، از سایر کشورها خواسته است که موقف خصمانه در برابر افغانستان نداشته باشند و در برابر امنیت، ثبات و پیش‌رفت اقتصادی این کشور، موانع ایجاد نکنند.

در اعلامیه آمده است: «امارت اسلامی افغانستان یک بار دیگر اعلام می‌کند که افغانستان برای هیچ کشوری تهدید نیست و نه هم اجازه داده می‌شود که از خاک ما علیه کشوری سوءاستفاده صورت گیرد. اما بالمقابل از سایر کشورها نیز می‌خواهد که موقف خصمانه در برابر افغانستان نداشته باشند و در برابر امنیت، ثبات و پیش‌رفت اقتصادی ما موانع ایجاد نکنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گفتنی است که حکومت سرپرست پیش از این نیز، از سایر کشورها خواست مشابه داشته و بارها گفته است که افغانستان به هیچ کشوری تهدید نیست.

جامعه‌ی جهانی اما پس از روی‌کارآمدن دوباره‌ی امارت اسلامی در افغانستان، از افزایش فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در این کشور نگرانی دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: