مسئولان امارت اسلامی امروز در یک نشست مردمی دربارۀ وضعیت کنونی کشور در کابل می‌گویند که امارت اسلامی به‌تمام معنا یک نظام اسلامی و مطابق وضعیت و خواست‌های مردم افغانستان است.

امین‌الله وقار، یکی از مسئولان امارت اسلامی، می‌گوید کسی که در برابر نظام امارت اسلامی مبارزه کند، در حقیقت در برابر «الله و رسولش» مبارزه کرده است. او می‌افزاید: «کسی که با نظام اسلامی هر قسم مبارزه می‌کند، در حقیقت با الله و رسولش جنگ می‌کند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، محمدعیسی، مسئول دعوت و ارشاد امارت اسلامی، در این نشست خطاب به مردم می‌گوید که در صورت حمایت‌نکردن مردم از امارت اسلامی، دستار و ریش‌های آنان در باتلاق و آشغال‌دانی خواهد افتاد. او تأکید می‌کند که اگر کسی توانایی مقابله با خداوند را دارد، به میدان بیاید و با امارت اسلامی مقابله کند.

مسئولان امارت اسلامی در این نشست، به رسمیت‌شناخته‌نشدن امارت اسلامی از سوی جامعۀ جهانی را ظلم می‌دانند و می‌گویند که جامعۀ جهانی به‌دلیل رعایت دموکراسی، امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی‌ست که برای به رسمیت‌شناختن امارت اسلامی، رعایت حقوق بشر، تشکیل حکومت همه‌شمول و حق آموزش، از پیش‌شرط‌های جامعۀ جهانی گفته شده است و امارت اسلامی با آن‌که وعدۀ بازگشایی تمامی مکتب‌ها را در تاریخ سوم حمل سال جاری داده بود؛ اما برخلاف تعهدش مکتب‌های دختران بالاتر از صنف ششم را باز نکرد.

با این حال، شماری از مسئولان در این نشست گفتند که مکتب‌های دخترانه به‌دلیل رعایت حجاب و چه‌گونه‌گی مطابقت مضمون‌های مکتب براساس شریعت اسلامی بسته مانده‌اند و با حل موارد یادشده، به‌زودی بازگشایی خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: