شماری از آگاهان مسائل سیاسی می‌گویند که با گذشت هر روز اختلافات میان برخی از مقام‌های امارت اسلامی، بیش‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

آنان می‌افزایند که اظهارات روز گذشتۀ شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه، دربارۀ سیاست داخلی و خارجی حکومت سرپرست، محدودیت‌های زنان و دست‌رسی‌نداشتن دختران به آموزش، نشان می‌دهد که میان رهبران امارت اسلامی اختلافات وجود دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

میرویس آشفته، آگاه مسائل سیاسی، می‌گوید که مقام‌های امارت اسلامی پیش از این نیز اظهاراتی داشته‌اند که نشان‌دهندۀ اختلافات میان آنان است.

او می‌افزاید که این اختلافات و دیدگاه‌های مختلف می‌تواند بر حقوق اساسی مردم و ارائۀ خدمات تأثیر منفی بگذارد و برنامه‌های منظم امارت اسلامی نیز با چالش روبه‌رو شود.

ویس ناصری، دیگر آگاه مسائل سیاسی، نیز می‌گوید اختلافاتی که میان مقام‌های امارت اسلامی وجود دارد، می‌تواند به مردم زیان برساند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، انتقادها و نگرانی‌های آگاهان را بی‌بنیاد می‌خواند و می‌گوید که میان مقام‌های امارت اسلامی وحدت کامل وجود دارد. او می‌افزاید که اظهارات روز گذشتۀ عباس ستانکزی، انتقاد از عمل‌کردهای امارت اسلامی نیست؛ بل کوشش در مورد ترغیب مردم برای کار بیش‌تر است.

این معاون سخنگوی امارت اسلامی تأکید می‌کند که آنان متعهد به خدمات بیش‌تر به مردم‌اند و در این زمینه هم‌چنان تلاش می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: