شماری از باشنده‌گان فاریاب در گفت‌وگو با سلام‌وطندار از افزایش روی‌داد‌های ترافیکی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و از مدیریت ترافیک فاریاب می‌خواهند که در این زمینه توجه بیش‌تر کند.

عبدالوهاب و سخی‌داد، دو تن از باشنده‌گان فاریاب، به سلام‌وطندار می‌گویند که در روزهای پسین وقوع روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت افزایش یافته است و در نتیجۀ آن شماری از غیرنظامیان کشته و زخمی شده‌اند.

به گفتۀ این دو باشندۀ فاریاب، مدیریت ترافیک این ولایت باید در این زمینه توجه جدی داشته باشد و دلیل این همه روی‌دادهای ترافیکی را پیدا و برای حل آن اقدام کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالوهاب و سخی‌داد از حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهند کسانی که جواز راننده‌گی نداشته باشند را نباید اجازۀ راننده‌گی بدهد. آنان تأکید می‌کنند مدیریت ترافیک فاریاب مکلف است که این مورد را بررسی و راننده‌گان بدون جواز را طبق قانون مجازات کند.

در همین حال، نجیب‌الله خیبر، مدیر ترافیک فاریاب، با تأیید نگرانی باشنده‌گان این ولایت به سلام‌وطندار می‌گوید که در سه روز گذشته ۴ تن به‌شمول یک کودک در روی‌دادهای ترافیکی در فاریاب کشته شده و دست‌کم ۲۵ تن دیگر به‌شمول زنان و کودکان نیز زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ آقای خیبر، علت و انگیزۀ افزایش روی‌داد‌های ترافیکی در این ولایت، تیزرانی و بی‌احتیاطی راننده‌گان است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مدیر ترافیک فاریاب می‌‌افزاید که علت دیگر افزایش روی‌دادهای ترافیکی نبود پارچه‌های جریمه برای راننده‌گان است؛ زیرا به گفتۀ او، در گذشته هر راننده‌یی که خلاف راننده‌گی حرکت می‌کرد، جریمه می‌شد و به همین دلیل راننده‌گان احتیاط می‌کردند و روی‌دادها نیز کم بود. «راننده‌‌گان جریمه نمی‌شوند و پارچۀ جریمه هم نیست و این صلاحیت را ما نداریم که جریمه کنیم.»

مسئولان مدیریت ترافیک فاریاب می‌‌افزایند در صورتی که به آن‌ها صلاحیت داده شود، می‌توانند وقوع روی‌داد‌های ترافیکی در این ولایت را کاهش دهند.

گفتنی‌ست که در تازه‌ترین مورد صبح امروز در نتیجۀ برخورد دو موتر تیزرفتار در مسیر بزرگ‌راه اندخوی_جوزجان، ۲ تن کشته شده و ۷ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: