عبیدالرحمان نظامانی، سرپرست سفارت پاکستان در کابل، گفته که روابط میان افغانستان و پاکستان بسیار ارزش‌مند است. نظامانی، این گفته‌ها را روز گذشته در دیدار با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، مطرح کرده است.

ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، ناوقت روز گذشته (پنج‌شنبه، ۲۴ حوت) در حساب کاربری اکس خود نوشته که در این دیدار در باره‌ی موضوع‌های سیاسی و اقتصادی میان افغانستان و پاکستان، گفت‌وگو شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

امیرخان متقی، در این دیدار گفته که تعامل مثبت کشورهای منطقه با افغانستان رو به گسترش است. به گفته‌ی او، ‏منطقه درک کرده است که ثبات افغانستان می‌تواند نقشی مثبت در راستای ابتکارها و پیش‌رفت همه‌جانبه‌ی منطقه ایفا کند.

سرپرست وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، ابراز امیدواری کرده است که حکومت منتخب جدید پاکستان با پالیسی مثبت، گام‌های سازنده در تقویت روابط میان افغانستان و پاکستان بردارد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، عبیدالرحمان نظامانی، گفته است: «روابط میان افغانستان و پاکستان بسا ارزشمند است ‏و حکومت جدید چشم‌انداز گسترش روابط دارد و تلاش می‌کند در قسمت ازمیان‌برداشتن مشکلات موجود، کار‌ مشترک کند.»

به گفته‌ی تکل، در این دیدار، دو طرف روی ایجاد تسهیلات برای رفت‌وآمد مسافران، بیماران و کالاهای بازرگانی از خط دیورند تأکید کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: