بانک مرکزی افغانستان، امروز (جمعه، ۱۹ عقرب) با پخش اعلامیه‌ای گفته است که هدایت‌الله بدری، سرپرست این بانک و هیئت هم‌راهش، برای استقبال و دیدار از ورود مهاجران افغان از پاکستان، به تورخم سفر و با مسئولان ولایتی ننگرهار و مسئولان کمیته‌های مهاجران، دیدار کرده اند.

بر اساس اعلامیه، سرپرست بانک مرکزی، از نزدیک وضعیت آن دسته از شهروندان را که به تازگی از پاکستان بازگشته اند، مشاهده کرده است. «در این دیدار سرپرست د افغانستان بانک/بانک مرکزی افغانستان ضمن ابراز خوش‌آمدید به هم‌وطنان، یادآور شد که افغانستان خانه‌ی مشترک همه‌ی ماست و نیاز است تا در آبادی هرچه بیش‌تر آن همه سهیم شویم.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

عکس: حساب کاربری «ایکس» بانک مرکزی افغانستان

سرپرست بانک مرکزی، گفته است که ۸۰ بست کاری را به شهروندان تازه بازگشته از پاکستان در نظر گرفته اند. او افزوده است: «د افغانستان بانک بر اساس تعهدی که به شهروندان کشور دارد، ۸۰ بست کاری را به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی برای اتباع تازه وارد از پاکستان در نظر گرفته است و آن شمار از هم‌وطنان ما که واجد شرایط باشند، در این بست‌ها گماشته خواهند شد.»

هدایت‌الله بدری، تأکید کرده که کار روی طرح مؤسسه‌های قرضه‌های کوچک نیز در حال انجام است و پس از تکمیل، شهروندان تازه بازگشته می‌توانند از عرضه‌ی خدمات این مؤسسه‌ها برای راه‌اندازی شغل‌های کوچک، قرضه دریافت کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عکس: حساب کاربری «ایکس» بانک مرکزی افغانستان

سرپرست بانک مرکزی، هم‌چنان به رییسان بانک‌های تجارتی توصیه کرده است که به شهروندان تازه بازگشته به کشور، زمینه‌های کاری را فراهم کنند و «پست‌های خالی» را به آنان اختصاص بدهند. او تصریح کرده است: «سرپرست د افغانستان بانک هم‌چنین از سایر ادارات و نهادها خواست تا به تلاش‌های خود در زمینه‌ی تأمین زمینه‌ی کاری برای شهروندان بازگشته از پاکستان ادامه داده و از این طریق شهروندان کشور را از نیازمندی به دیگران، رها سازند.»

بانک مرکزی افغانستان، یادآوری کرده که این بانک به عنوان نماینده‌ی مالی شهروندان، مسئولیت سکتور مالی کشور را برعهده دارد و متعهد است که در هر شرایط در کنار شهروندان باشد و بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: