ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌، پنج‌شنبه‌شب، ۶ دلو، در رشته‌تویتی از دیدار حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده‌ی ویژه‌ی ایران برای افغانستان، معاون این سفارت و مسئولان چهار کنسول‌گری ایران در‌ افغانستان با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، خبر داده است.

این دیدار روز گذشته انجام شده است. ضیااحمد تکل نوشته است در این نشست که ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی و شماری از رییسان وزارت امور خارجه نیز اشتراک داشتند، روی موضوع‌های سیاسی، تسریع و ایجاد تسهیلات لازم در بخش ویزا، اقدامات جدید در بخش تجارت و زراعت و دیگر موضوع‌ها بحث صورت گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌، گفته که در این دیدار هم‌چنان روی هم‌کاری‌ها و هم‌آهنگی همه‌جانبه بحث تفصیلی صورت گرفته است.

گفتنی است که حسن کاظمی قمی، نماینده‌ی ویژه‌ی ایران برای افغانستان، اخیراً به عنوان سفیر این کشور برای افغانستان گماشته شده است و چند روز پیش نیز با امیرخان متقی دیدار کرد و خواهان تأمین حق‌آبه‌ی ایران از رودخانه‌ی هیرمند شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سفیر ایران برای افغانستان، در این دیدار در کنار تأکید بر تأمین حق‌آبه‌ی کشورش از رودخانه‌ی هیرمند از سوی امارت اسلامی، پیشنهاد کرد که آب افغانستان، باید به گونه‌ی درست مدیریت و از ضایع‌شدن آن پیش‌گیری شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: