لطیف‌الله حکیمی، رئیس کمیسیون تصفیۀ صفوف امارت اسلامی و سرمفتش وزارت دفاع ملی امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که پس از به قدرت‌رسیدن امارت اسلامی، افراد نامطلوبی که وارد صفوف امارت اسلامی شده بودند و از مردم باج‌گیری می‌کردند، با تلاش این کمیسیون از صفوف امارت اسلامی اخراج شده‌اند.

به گفتۀ رئیس کمیسیون تصفیۀ صفوف امارت اسلامی، این کمیسیون در تمام ولایت‌های کشور صفوف امارت اسلامی را تصفیه و به‌شمول ۱۳۵ فرد زیر سن، ۴ هزار و ۳۵۰ تن را اخراج کرده است.

لطیف‌الله حکیمی می‌افزاید: «این افراد همه بی‌‌بندوبار بودند. بیش‌ترشان کسانی بودند که پس از فتح کابل مجاهد شده بودند. آنان مردم را آزار می‌دادند و از آنان باج‌گیری می‌کردند. ما مجبور شدیم علیه آنان اقدام و آنان را بازداشت کنیم. حالا وضعیت زیر کنترل است و صفوف پاک‌سازی شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس کمیسیون تصفیۀ صفوف تأکید می‌کند که آن‌‌شمار از نیروهای امارت اسلامی که در هنگام اجرای وظیفه در ایست‌های بازرسی به‌جای توقف موترها به سمت آنان شلیک کرده‌اند، امارت اسلامی از این افراد به‌طور کامل تحقیق می‌کند.

او می‌‌گوید: «اگر نیروهای امنیتی تصور کنند که موتری که از کنارشان گذشت، به‌جای برگرداندن آن بر آن شلیک کنند، چنین چیزی بی‌بندوباری‌ست. این‌ها کسانی‌اند که آموزش ندیده‌اند و این نشان‌دهندۀ بی‌ظرفیتی آن‌هاست. پالیسی امارت اسلامی این نیست که مردم خود را بیازارد. از این افراد تحقیق می‌شود و امارت اسلامی برای جلوگیری از چنین روی‌دادی متعهد است.»

آقای حکیمی در حالی صحبت از جلوگیری از بی‌بندوباری در ایست‌های بازرسی می‌کند که در این اواخر شلیک بر موترها در هنگام بازرسی در شهرها از سوی نیروهای امارت اسلامی افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در تازه‌ترین روی‌داد، روز شنبه، سی‌ام دلو/بهمن نیروهای امارت اسلامی در یک ایست بازرسی در کندهار بر یک ریکشا شلیک کردند که در نتیجۀ آن یک زن کشته شد و دو زن دیگر زخمی شدند.

لازم به یادآوری‌ست که کمیسیون تصفیۀ صفوف با کمیسیون امور امنیتی ادغام شده است و با ادغام کمیسیون تصفیۀ صفوف، ریاست لطیف‌الله حکیمی نیز به پایان می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: