شماری از باغ‌داران در زابل، می‌گویند که محصولات بادام در باغ‌های شان که تازه به ثمر رسیده، افزایش یافته است و امیدوار اند محصولات شان امسال نسبت به سال گذشته، بیش‌تر شود. به گفته‌ی آنان، امسال به دلیل نبود آفت‌های طبیعی و بارندگی‌های شدید، احتمال افزایش شش برابری محصولات بادام وجود دارد.

سیدمحمد، باغ‌دار در زابل، می‌گوید که سال گذشته، محصولات بادامش به دلیل سرما از بین رفته بود؛ اما امسال یک درخت بادام به اندازه‌ی چهار تا پنج درخت ثمر داده است. «سال پار محصول تمام باغم ۴۳ سیر بادام شد. امسال بیش از سه خروار محصول خواهد داد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عصمت‌الله، دیگر باغ‌دار در زابل، نیز می‌گوید که امسال به دلیل هوای خوب، محصولات بادام در باغ او ثمر خوبی داشته است. او، می‌افزاید: «بادام‌ها را یخ نزد؛ مخصوصاً زمانی که بادام‌ها در حال شکوفه‌دادن بودند. هوا خیلی خوب بود. امسال بادام بیش‌تر از هر سال دیگر حاصل خواهد داد.»

از سویی هم، عطاءالله رشید، مدیر آبیاری و مالداری ریاست زراعت، آبیاری و مالداری زابل، به سلام‌وطندار می‌گوید که بر اساس یک سروی انجام‌شده، «حاصلات بادام نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت. در زابل، ۳۲۰۰ هکتار باغ بادام وجود دارد و در ۱۳۰۰ هکتار زمین با هم‌کاری برخی مؤسسه‌ها، نهال بادام کاشته شده است.» به گفته‌ی او، امسال آب‌وهوای زابل، برای کاشت محصولات بادام مناسب است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که باشندگان ولایت‌های جنوبی، از کم‌بود آب برای کشاورزی گلایه دارند و می‌گویند که به دلیل نبود آب، بسیاری از محصولات شان خشک شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: