روز گذشته در شماری از ولایت‌های شرقی کشور در پی بارش باران، سیلاب جاری شده و  زیان‌های جانی و مالی هنگفتی برجای گذاشته است. نجیب‌الله حنیف، رئیس اطلاعات و فرهنگ کنر، به سلام‌وطندار می‌گوید که سیلاب از نورستان جاری شده و ولسوالی چپه‌درۀ این ولایت و مناطق اطراف آن را زیان‌مند کرده است.

به گفتۀ او، جسد یک زن و یک کودک که از نورستان‌اند و با سیلاب به کنر آمده‌، از سوی باشنده‌گان محل یافت شده‌اند. رئیس اطلاعات و فرهنگ کنر می‌افزاید که افزون بر این، در شماری از مناطق سرک‌ها، پُل‌ها و زمین‌های زراعتی نیز تخریب شده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان محلی کنر هم‌چنان می‌گویند که در مربوطات ولسوالی چپه‌دره یک مرد کهن‌سال در پی رعدوبرق شدید زخمی شده است. منابع محلی در ولسوالی وامای نورستان نیز می‌گویند که سیلاب خسارات جانی و مالی بر باشنده‌گان برجای گذاشته است و در عین حال، شاهراه کنر_نورستان نیز آسیب دیده است.

مسئولان محلی ولایت لوگر نیز می‌گویند که در پی بارش باران در شهر پُل‌اعلم و ولسوالی‌های بره‌کی برک، محمدآغه، خوشی، خروار و څرخ این ولایت سیلاب جاری شده است.

سیداحمد هاشمی، رئیس زراعت، آبیاری و مالداری لوگر، می‌گوید که در شهر پُل‌اعلم یک دختر ۸ ساله در اثر فروریختن دیوار جان باخته است. به گفتۀ او، حدود ۱۰ خانۀ مسکونی و نزدیک به ۴۰۰۰ جریب زمین‌های زراعتی و باغ‌ها تخریب شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، صلاح‌الدین زاهد، سخنگوی والی لغمان، به سلام‌وطندار می‌گوید که سیلاب در شماری از ولسوالی‌های این ولایت به زمین‌های زراعتی آسیب رسانده است؛ اما به گفتۀ او، باشنده‌گان زیانی ندیده‌اند.

گزارش‌ها از شماری از ولایت‌های دیگر نیز حاکی‌ست که جاری‌شدن سیلاب زیان‌های هنگفت جانی و مالی برجای گذاشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: