نخستین نمایش‌گاه «عید بازار» از سوی اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان امروز در شهر کابل گشایش یافت. این نمایش‌گاه به مدت پنج روز ادامه دارد.

مسئولان برگزاری این نمایش‌گاه می‌گویند پس از تسلط امارت اسلامی بر کشور، این نخستین نمایش‌گاه زنان است که رهبری آن را خود زنان برعهده دارند.

رؤیا حافظی، مسئول برگزاری این نمایش‌گاه می‌گوید در این نمایش‌گاه، ۷۰ غرفه که بیش‌تر آن را صنایع دستی تشکیل می‌دهد، به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها را برای رشد تجارت و پشتی‌بانی از تولیدات افغانی به‌ویژه توسعۀ زنان تجارت‌پیشه، مؤثر می‌داند.

در همین حال، زنان تجارت‌پیشه از شهروندان کشور می‌خواهند که تولیدات آنان را به‌منظور پشتی‌بانی از تجارت زنان، خریداری کنند.

سعیده غزنی‌وال، یک تن از زنان تجارت‌پیشه، می‌گوید که توقف فعالیت‌های بازرگانی و برگزارنشدن نمایش‌گاه‌ها در ۹ ماه گذشته مانع رشد تجارت زنان شد و اکنون زمان آن فرا رسیده است تا زنان با استفاه از فرصت‌های پیش‌آمده، تجارت خود را در سطح منطقه و جهان گسترش دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بانو غزنی‌وال می‌افزاید: «از مردم محترم خود خواهش می‌کنم که از محصولات این شمار زنان خریداری کنند تا بتوانیم خود ما خود را خودکفا کینم. اگر محصولات تاجران خود را بخرید، کشور به سوی پیش‌رفت سوق می‌کند.»

گفتنی‌ست که نبود بازار فروش برای صنایع دستی و تولیدات افغانی، از مشکلات اساسی فراراه رشد تجارت زنان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: