Asset 1SWN

لت‌وکوب پزشکان شفاخانۀ محمدعلی جناح توسط پایوازان

Ali Jinnah

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت در صفحۀ فیسبوکش نوشته است که شماری از پایوازان بیماران، شب گذشته شماری از پزشکان و پرستاران را در شفاخانۀ محمدعلی جناح لت‌وکوب کرده‌اند.

آقای مجروح به نقل از یک پرستار شفاخانۀ محمدعلی جناح نوشته است که روز گذشته پس از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در بخش عاجل این شفاخانه، شماری از پرستاران از سوی مریض‌داران لت‌وکوب شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در این نوشته دلیل لت‌وکوب پزشکان و پرستاران واضح نشده است؛ اما آقای مجروح در یادداشت دیگری در صفحۀ فیسبوکش نوشته است که برخی از مریض‌داران بدون توجه به توصیه‌های پزشکان و پرستاران، درجۀ اکسیژن را زیاد می‌کنند و سهم اکسیژن دو صد مریض را برای چهل مریض مصرف می‌کنند.

شماری از شهروندان نیز در کامنت‌ها گفته‌اند که دلیل اصلی لت‌وکوب پزشکان و پرستاران در شفاخانۀ محمدعلی جناح، بی‌توجهی به بیماران و کمبود اکسیژن است.

تاج‌الدین حسنی، یکی از کاربران فیسبوک نوشته است که عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه‌ها معیاری نبوده و براساس روابط و ضوابط است. به نوشتۀ این کاربر فیسبوک، شماری از پزشکان، به بیماری که به سختی نفس می‌کشد بی‌توجه هستند و برخی از پزشکان نیز از ترس این‌که خودشان مصاب نشوند، ساحه را ترک می‌کنند.

شایعاتی نیز از سوی شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نشر می‌شود که گویا اکسیژنی که در شفاخانۀ محمدعلی جناح تولید شده، یکی از دلایل مرگ بیماران مبتلا به ویروس کرونا بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام