شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، با پخش خبرنامه‌یی اعلام کرده که ناوقت جمعه‌شب، نهم ثور/اردیبهشت در پی انفجار دو پایهٔ برق وارداتی در ساحۀ «تاغمه»ی سالنگ جنوبی ولایت پروان، برق کابل و ۱۰ ولایت دیگر قطع شده است.

این شرکت نوشته است: «دشمنان روشنایی دو پایۀ برق وارداتی را در ساحۀ تاغمۀ سالنگ جنوبی ولایت پروان با ماین منفجر ساخته‌ که در نتیجه برق کابل و ۱۰ ولایت دیگر قطع شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

برشنا به نقل از کارمندان فنی این شرکت گفته است که دو پایۀ برق وارداتی در ساحۀ «تاغمه»ی سالنگ جنوبی با ماین منفجر و در نتیجه هر دو پایه منهدم شده‌اند.

منبع عکس: شبکه‌های اجتماعی

برشنا افزوده است که تیم‌های فنی این شرکت برای ترمیم این پایه‌ها به ساحه رفته‌اند. این شرکت از تمامی شهروندان خواسته است که در حفظ تأسیسات برق توجه جدی داشته باشند و با اطلاع‌دادن به مسئولان امنیتی محلی، از تلاش‌های تخریبی جلوگیری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، محمدعارف احمدی، رئیس حوزه‌یی برشنا در پروان به برخی رسانه‌ها گفته که دو پایۀ برق وارداتی نیمه‌های جمعه‌شب در ساحۀ «تاغمه»ی سالنگ‌ها توسط یک فرد انفجار داده شده است.

به گفتۀ او، هم‌اکنون برق وارداتی کابل و بیش از ۱۰ ولایت دیگر به‌دلیل تخریب پایه‌های برق قطع شده است. او افزوده که عامل انفجار این پایه از سوی نیروهای امارت اسلامی بازداشت شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: