مسئولان فرماندهی امنیۀ ننگرهار از بازداشت ۱۶۱ تن در جریان یک ماه گذشته به اتهام دست‌داشتن در جرم‌های گونه‌گون در این ولایت خبر داده‌اند.

محمدطاهر مبارز، آمر امنیت فرماندهی امنیۀ ننگرهار، امروز در یک نشست خبری می‌گوید که این شمار افراد به دزدی، قتل، فساد اخلاقی، جعل‌کاری، قاچاق مواد مخدر و شماری دیگر از گونه‌های جرم متهم‌اند و توسط نیروهای امنیتی امارت اسلامی از مربوطات شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت و ولسوالی‌های آن در چندین عملیات بازداشت شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آمر امنیت فرماندهی امنیۀ ننگرهار می‌افزاید که از نزد این افراد چندین میل سلاح، مواد مخدر و وسایط نقلیه هم به‌دست آمده است. به گفتۀ او، پرونده‌های شماری از افراد بازداشت‌شده پس از تکمیل بررسی‌های نخستین، به نهادهای عدلی و قضایی سپرده می‌شود.

در همین حال، محمدطاهر مبارز می‌گوید که گراف جرم‌های جنایی در این ولایت نسبت به گذشته ۸۰ درصد کاهش یافته است و آنان تلاش می‌کنند این گراف را به صفر کاهش دهند، اما از مردم می‌خواهند که در شناسایی و بازداشت مجرمان و متهمان با آن‌ها هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، آمر امنیت فرماندهی امنیۀ ننگرهار می‌‌افزاید که برای نیروهای امنیتی امارت اسلامی از سوی وزارت امور داخله لباس ویژه/یونیفورم هم منظور شده است تا از افراد غیرمسئول تفکیک شوند و به گفتۀ او، به‌زودی این یونیفورم توزیع خواهد شد.

مسئولان فرماندهی امنیۀ ننگرهار تأکید می‌کنند که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، حدود ۶۰۰ تن را به اتهام دست‌داشتن در جرم‌های گونه‌گون در این ولایت بازداشت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: