به نخستین بار، رقابت‌های ۲۰آوره‌ی کریکت افراد دارای معلولیت، یک‌شنبه، ۲۵ سرطان، میان پنج حوزه‌ در کندز، آغاز شد.

امدادالله شینواری، مسئول آمریت کریکت‌بورد کندز، می‌گوید که این رقابت‌ها به هدف گزینش چهره‌های برتر به تیم ملی افراد دارای معلولیت این ولایت، راه‌اندازی شده و تا شش روز ادامه خواهد یافت.

او، می‌افزاید: «این تورنمنت از طرف کریکت‌بورد کشور راه‌اندازی شده که بازی‌کنان به پنج زون تقسیم شده اند و مسابقات میان شان ادامه دارد. هر بازی‌کن که از خود مهارت خوب نشان بدهد، به عنوان بازی‌کن برتر زون انتخاب خواهد شد.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

جمال کلانتری، مربی تیم «آمو زون»، می‌گوید که راه‌اندازی چنین رقابت‌ها، فرصتی است تا بازی‌کنان دارای معلولیت در کندز، بتوانند به تیم ملی راه یابند. او می‌افزاید: «این مسابقات از ۱۰ سال به این سو برگزار می‌شود و مسلسل هر سال ادامه دارد که برای اولین بار در کندز برگزار شده. خواست ما از مسئولان کریکت‌بورد کشور این است که برای رشد بازی‌کنان معلول و تشویق آنان، این گونه مسابقات را راه‌اندازی کنند.»

شماری از بازی‌کنان که در رقابت‌های ۲۰آوره‌ی کریکت اشتراک کرده اند، با ابراز خرسندی از برگزاری آن، می‌گویند که برای اشتراک در این رقابت‌ها آمادگی‌های لازم را داشتند.

خیرالله، بازی‌کن تیم آمو زون، با ابراز خوش‌حالی از برگزاری این رقابت‌ها برای بازی‌کنان دارای معلولیت، می‌گوید که آمریت کریکت‌بورد کندز، همه امکانات را به آن‌ها‌ فراهم کرده است. به گفته‌ی او، با گذشت هر سال، از مشکلات آن‌ها کاسته می‌شود.

او، می‌افزاید: «سال گذشته با کم‌بود بازی‌کن بر خورده بودیم که امسال این مشکل هم حل شده است. بازی‌کنان خوب و بامهارت به تیم انتخاب شده. هر کدام ما امیدواریم که به تیم ملی معلولین راه یابیم و به همین هدف کوشش می‌کنیم که استعداد خود را نشان بدهیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که سال گذشته نیز، رقابت‌های انتخابی ۲۰آوره‌ی کریکت میان تیم‌های افراد دارای معلولیت، در خوست برگزار شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: