مسئولان وزارت صحت می‌گویند، در مرحلۀ نخست برای ۲۰ درصد شهروندان کشور واکسین کرونا تطبیق می‌شود.

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ دلو/بهمن) در نشستی خبری در کابل می‌گوید، از ۵۰۰ هزار دوز واکسین کرونا که از سوی هند کمک شده، در گام نخست کادر درمانی، پس از آن نیروهای امنیتی و در گام سوم خبرنگاران از نخستین کسانی‌اند که واکسین می‌شوند.

به گفتۀ او، در مرحلۀ دوم و سوم بیماران کرونایی، کسانی‌که بیماری‌های مزمن دارند، دانش‌آموزان و آموزگاران مکتب‌ها و دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها نیز واکسین کووید ۱۹را دریافت خواهند کرد.

آقای مجروح می‌افزاید که بی‌جاشده‌گان داخلی و کوچی‌ها که بیشتر تجمعات را شکل می‌دهند نیز شامل ۲۰ درصد نخست جمعیت کشوراند که واکسین کرونا به آنان تطبیق می‌شود.
سرپرست وزارت صحت می‌گوید، بر اساس پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت، واکسین کرونا در افغانستان بر افراد بالای از ۱۸ سال تطبیق می‌شود.

واکسین کرونا برای ۲۰ درصد نخست جمعیت کشور به گونۀ روزانه یا هفته‌وار تطبیق خواهد شد.

مجروح می‌گوید، در حال حاضر ۱۶ میلیون دوز واکسین کرونا برای ۲۰ درصد نخست جمعیت کشور در نظر گرفته شده و هزینۀ آن را اتحادیه جهانی واکسین پرداخت می‌کند.

سرپرست وزارت صحت می‌گوید، اگر کشورهای تولیدکنندۀ واکسین حاضر به فروش واکسین کووید ۱۹ باشند، دولت در تفاهم با بانک جهانی توانایی خرید آن را دارد و بخش صحی می‌تواند در مدت ۱۵ روز ۶۰ درصد جمعیت افغانستان را واکسین کند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: