عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی امروز در یک نشست خبری در کابل، بخشی از جزئیات سفرش به آمریکا را همه‌گانی کرد. عبدالله عبدالله می‌گوید که با پایان حضور نظامی آمریکا در افغانستان، فصل تازه‌یی از روابط میان دو کشور ایجاد می‌شود. به گفتۀ او، آمریکا کمک‌هایش به افغانستان را ادامه می‌دهد؛ اما این کمک‌ها مشروط خواهد بود.

رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌افزاید که حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی، حفظ دستاوردها و به‌میان‌آمدن اجماع سیاسی، زمینه را برای ادامۀ کمک‌های آمریکا به افغانستان فراهم می‌کند. آقای عبدالله می‌گوید که آمریکا ۳.۳ میلیارد دالر به نیروهای امنیتی و دفاعی و ۳۵۰ میلیون دالر کمک‌های بشردوستانه، به افغانستان تعهد کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالله عبدالله می‌گوید: «چیزی را که آن‌ها تأکید داشتند، این بود که اجماع سیاسی در حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و دستاوردهای مردم افغانستان می‌تواند زمینه‌سازی کند برای ادامۀ کمک‌های آمریکا و کشورهای دیگر.»

جمعۀ گذشته، چهارم سرطان/تیر یک هیأت بلندپایه به رهبری محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مقام‌های این کشور در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو کردند. این سفر برای دو روز برنامه‌ریزی شده بود. مقام‌های دولت افغانستان این سفر را پُردستاورد می‌خوانند؛ اما آگاهان سیاسی چنین باوری ندارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: