Asset 1SWN

تقابل ارگ و مجلس بر سر طرح تعدیل شناس‌نامۀ الکترونیکی

Fazli

فضل‌محمود فضلی، رئیس ادارۀ امور ریاست‌جمهوری در واکنش به تصویب طرح تعدیل شناس‌نامۀ الکترونیکی از سوی مجلس نماینده‌گان می‌گوید، هیچ‌گونه تغییر، تعدیل و تعلیق در روند توزیع این شناس‌نامه‌ها وجود ندارد.

آقای فضلی در یادداشتی در صفحۀ فیسبوکش نوشته است که با فیصلۀ مجلس نماینده‌گان هیچ قانونی تعدیل نشده و در روند توزیع شناس‌نامۀ الکترونیکی هیچ‌گونه تغییر، تعدیل و تعلیقی به میان نیامده است.

او می‌افزاید که روند توزیع شناس‌نامۀ الکترونیکی مانند گذشته جریان دارد و متقاضیان می‌توانند از مراکز توزیع،‌ شناس‌نامه بگیرند.

مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی روز گذشته، چهارشنبه هفتم عقرب/آبان طرح شماری از اعضای این مجلس برای تعدیل شناس‌نامه‌ الکترونیکی را تأیید کرد

در این طرح که حدود ۶۰ نمایندۀ مردم در مجلس آن را امضا کرده‌اند، پیشنهاد شده است که معاش و حقوق کارمندان دولتی، بازنشسته‌گان، افراد دارای معلولیت و خانوادۀ شهدا بر بنیاد شناس‌نامه‌های قبلی اجرا شود.

نیلوفر ابراهیمی، عضو مجلس نماینده‌گان با نشر این طرح در توییترش نگاشته است که اکنون طرح تعدیل یادشده به کمیسیون امنیت داخلی مجلس سپرده می‌شود تا از مجاری مربوطه پی‌گیری شود.

در این طرح آمده است که باید بند دوم مادۀ ششم قانون ثبت احوال نفوس تعدیل شود. هم‌چنان در بخشی این طرح آمده است که در سمت راست شناس‌نامه نام، نام پدر، نام پدرکلان، محل تولد، سکونت اصلی و سکونت فعلی به زبان‌های رسمی کشور درج شود و محتویات متن انگلیسی آن نیز هم‌مانند فارسی و پشتو باشد.

در این طرح پیشنهاد شده که توزیع شناس‌نامه‌های الکترونیکی تا طی مراحل این طرح تعدیل، متوقف شود. بر بنیاد این طرح شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان نام ملیت، ملت و دین در شناس‌نامه درج نمی‌شود.

گفتنی‌ست که هم‌اکنون روند توزیع شناس‌نامه‌های الکترونیکی بر بنیاد فرمان سال ۱۳۹۷ رئیس‌جمهور غنی جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام