به‌دنبال نگرانی‌ها از چه‌گونه‌گی فعالیت نیروهای خیزش مردمی، مسئولان نهادهای امنیتی می‌گویند که فعالیت آنان به‌زودی رسمی می‌شود و آنان در قالب ارتش منطقه‌یی در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی با طالبان مبارزه خواهند کرد.

اجمل عمر شینواری، سخنگوی مشترک نهادهای امنیتی و دفاعی امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید که نیروهای خیزش مردمی با ارتش منطقه‌یی یک‌جا شده‌اند و زمینۀ آموزش مسلکی آنان نیز فراهم می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای شینواری می‌افزاید که ارتش منطقه‌یی پس از آموزش‌های مسلکی در سطح  تاکتیکی نظامی در کنار نیروهای امنیتی زیر فرمان فرماندهان تاکتیکی ارتش عملیات اجرا خواهند کرد. او نیز تأکید می‌کند که وزارت داخله از چهار هزار نیروی موجود این وزارت، قطعات منتظره برای شرایط تهدید بلند امنیتی و اضطراری می‌سازد. رهبری این قطعات را جنرالان و افسران بازنشسته برعهده می‌گیرند.

در پی تشدید حمله‌های طالبان و تصرف ولسوالی‌ها از سوی جنگ‌جویان این گروه، نیروهای خیزش‌ مردمی در شماری از ولایت‌های کشور شکل گرفت و به‌دنبال آن، نگرانی‌ها از فعالیت آنان نیز افزایش یافت.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نیروهای خیزش‌ مردمی در کنار ارتش و پولیس می‌جنگند. مسئولان وزارت‌های دفاع و داخله گفته‌اند که به این نیروها امکانات جنگی فراهم می‌کنند. نیروهای خیزش مردمی در رهایی برخی از ولسوالی‌ها نقش برجسته داشته‌اند.

این در حالی‌ست که روز گذشته اعضای مجلس نماینده‌گان خواهان قانونی‌شدن فعالیت نیروهای خیزش مردمی شدند. رئیس مجلس نماینده‌گان به کمیسیون دفاعی و امنیتی این مجلس دستور داد که طرحی را برای مدیریت آنان آماده و برای تأیید به نشست عمومی ارایه کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: