سفارت چین در کابل از رسیدن دومین محمولۀ کمک‌های بشردوستانۀ این کشور به ارزش ۱۴ میلیون دالر به افغانستان خبر داده است. وانگ‌ یو، سفیر چین در کابل می‌گوید، این کمک‌ها برای مردم افغانستان که در وضعیت بد اقتصادی قرار دارند، در نظر گرفته شده است.

سفیر چین در کابل می‌افزاید که کشورش به کمک‌های بشردوستانۀ خود به مردم افغانستان ادامه می‌دهد. او می‌گوید: «چین به روابط دوستانه با افغانستان و کمک‌هایش به این کشور ادامه می‌دهد. کمک‌های چین نه‌تنها شامل مواد اولیۀ مورد نیاز است؛ بل‌که کمک‌های اقتصادی نیز شامل آن می‌شود. ما افغانستان مستقل، پیش‌رفته و باثبات می‌خواهیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، محمدارسلاح خروتی، معین وزارت امور مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان در هنگام دریافت بسته‌های کمکی بشردوستانۀ چین می‌گوید که یک‌ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند افغانستان در سراسر کشور از جاهای اصلی زنده‌گی‌شان بی‌جا شده‌اند و به کمک‌های فوری نیاز دارند.

آقای خروتی می‌افزاید که بسته‌های کمکی چین در قدم نخست در اختیار بی‌جاشده‌گان داخلی قرار می‌گیرد. او می‌گوید: «این کمک‌ تنها برای شهروندان کابل نیست؛ بل‌که به بی‌جاشده‌گان و افراد مستحق سراسر کشور توزیع می‌شود. وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌گان لیستی/فهرستی را برای توزیع این کمک‌ها ترتیب داده که هر ولایت سهم خود را دریافت کرده و به افراد مستحق داده می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

پس از تحولات سیاسی و حاکم‌شدن امارت اسلامی بر کشور، بحران بشری به‌میان آمد و شهروندان به پشتی‌بانی و کمک‌های بشردوستانۀ نهادهای بین‌المللی نیاز پیدا کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: