ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، می‌گوید که با آصف درانی، نماینده‌ی پاکستان در امور افغانستان در سفری که به کابل داشت، روی مسائل مختلف، از جمله‌ بازرگانی، مهاجرت و مسائل امنیتی بحث شده‌ و در این عرصه‌ها، دو طرف با هم به تفاهم رسیده اند.

مجاهد، امروز (سه‌شنبه، ۳ اسد)، به سلام‌وطندار گفت: «با نماینده‌ی پاکستان، به خاطر افهام و تفهیمی بالای مسائل تجارتی، مهاجرین، بعضی مشکلات سر خط دیورند، واقعات امنیتی و هم‌چنان مشکلات دیگر، امارت اسلامی موقف خود را اظهار کرد و یک اعتماد به میان آمد، یک تفاهم کار بود و این تفاهم انجام شد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آصف درانی، نماینده‌ی ویژه پاکستان در امور افغانستان، پس از پایان سفر سه‌روزه‌اش به کابل، به تازگی در دیدار با فریدون سینیرلی‌اوغلو، هم‌آهنگ‌کننده‌ی سازمان ملل در امور افغانستان، گفته که با مقام‌های امارت اسلامی در مورد حقوق بشر، مسئله‌ی هراس‌افکنی از جمله تهدیدات «تی‌تی‌پی» و بحث به‌رسمیت‌شناسی امارت اسلامی از سوی جهان، گفت‌وگو کرده ‌است.

هم‌زمان با این، در گفت‌وگوی تلفنی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه‌ی امریکا و بلاول بوتو زرداری، وزیرخارجه پاکستان، دو طرف به مسئله‌ی افغانستان به ‌عنوان یک نگرانی مشترک بحث کرده اند؛ چیزی‌ که نشان‌دهنده دوام نگرانی‌های پاکستان و جهان از آدرس افغانستان است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد اما، می‌گوید که برای پایان‌دادن به نگرانی‌های جهان، به برقراری روابط دیپلماتیک با امارت اسلامی نیاز است.  او می‌افزاید: «دنیا در مورد تشویش‌های خود، باید از راه‌های دیپلماتیک اعتمادافزایی کند و تفاهم خوب به میان بیاید.»

در نزدیک به دو سال گذشته، جامعه‌ی جهانی به ویژه کشورهای همسایه و منطقه، بارها از وجود تهدیدهای هراس‌افکنی از خاک افغانستان، ابرازنگرانی کرده؛ چیزی که همواره از سوی امارت اسلامی رد شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: