مسئولان محلی در کندهار، می‌گویند که در ۱۰ ولسوالی این ولایت، ۵۰ چاه آب حفر می‌شود و در کنار آن، شبکه‌های آب‌رسانی نیز ساخته خواهد شد.

این چاه‌های آب در ولسوالی‌های ریگستان، شورابک، سپین‌بولدک، شاه‌ولی‌کوت، خاکریز، نیش، میانشین، میوند، غورک و ارغستان کندهار، حفر می‌شوند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالجبار حکمت، رییس احیا و انکشاف دهات کندهار، می‌گوید که رهبر امارت اسلامی، دستور داده است برای باشندگان  ۱۰ ولسوالی این ولایت، چاه‌های عمیق حفر و شبکه‌های آب پاک ایجاد شود.

او می‌گوید: «امیرالمؤمنین دستور داده است که ۵۰ چاه آب در ۱۰ ولسوالی ساخته شود و سروی آن نیز انجام شده است. این‌ها، ولسوالی‌هایی اند که باشندگان آن به آب پاک دست‌رسی ندارند.»

هم‌زمان، مؤسسه‌ی «هافا» به هم‌کاری ریاست احیا و انکشاف دهات کندهار، برای ۱۰۰ خانواده‌ در ولسوالی دامان این ولایت، یک شبکه‌ی آب‌رسانی ساخته است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی رییس اقتصاد کندهار، این شبکه‌ی آب‌رسانی با هزینه‌ی ۱۰۰ هزار دالر معادل هشت میلیون افغانی، ساخته شده است. «این پروژه در روستای خوشاب ولسوالی دامان با حدود ۱۰۰ هزار دالر تطبیق شده است که بیش از دو هزار تن از آب سالم بهره‌مند خواهند شد.»

گفتنی است که پیش از این، شبکه‌های آب‌رسانی در ولسوالی‌های خاکریز، دند و ژیری کندهار ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده بود که برای بیش از یک هزار خانواده آب پاک تأمین شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: