مسئولان شرکت دولتی آب‌رسانی و فاضلاب شهری، امروز در یک نشست خبری در کابل، می‌گویند که برای حل مشکل کم‌آبی باشندگان منطقه‌ی دیوان‌بیگی شهر کابل، سه چاه عمیق به ارزش سه میلیون افغانی از سوی این شرکت در این منطقه حفر می‌شود.

محمدنبی محمدی، رییس شرکت ساختمانی و جاده‌سازی نهروال که کار این پروژه را به پیش می‌برد، می‌گوید که با حفر این چاه‌ها، مشکل ۵۰۰۰ خانواده حل می‌شود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌‌افزاید: «سه حلقه چاه آب آشامیدنی در ساحه‌ی دیوان‌بیگی و ساحه‌ی دانش‌گاه کابل و ساحه‌ی نمبر۳ علاءالدین، سه حلقه چاه به عمق ۱۲۰ متر و قطر ۱۶ اینچ حفر می‌شود تا به ۵۰۰۰ خانه آب برساند.»

باشندگان دیوان‌بیگی اما می‌گویند که هم‌اکنون در این منطقه ۲۴ هزار خانواده با کم‌بود آب رو‌به‌رو اند و حفر این چاه‌ها، تنها مشکل ۵۰۰۰ خانواده را حل می‌کند.

عمرخیل، وکیل گذر دیوان‌بیگی، می‌گوید‌: «این جا ۲۴ هزار خانواده و مردم زندگی می‌کنند و این کفایت نمی‌کند. باید بیش‌تر توجه داشته باشند و مردم خیلی زیاد از لحاظ آب با مشکل مواجه اند.»

ثناءگل، باشنده‌ی دیوان‌بیگی، نیز می‌گوید: «هر روز بشکه را از این سو به این سو ببر. از زمستان آب کم شده است و از رمضان تا کنون هیچ آب نداریم. از راه‌های دیگر باید برویم آب بیاوریم.»

افزون بر منطقه‌ی دیوان‌بیگی، باشندگان بیش‌تر بخش‌های پایتخت به شمول غرب کابل، نیز از ماه‌ها به این سو با نبود آب روبه‌رو اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

میرویس نظیمی، رییس عملیاتی شرکت دولتی آب‌رسانی و فاضلاب شهری، پایین‌رفتن سطح آب‌های زیرزمینی را از علت‌های اصلی کم‌آبی در شهر کابل عنوان می‌کند و می‌گوید که امکان دارد تا پنج سال دیگر تمام چاه‌های آب در کابل خشک شوند.

مسئولان شرکت دولتی آب‌رسانی و فاضلاب شهری، می‌گویند که طرح حفر چاه در سه تا چهار منطقه‌ی شهر کابل را برای رفع کم‌بود آب آشامیدنی نیز روی دست دارند.

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: