گل‌دسته، بانویی که از ولسوالی دوردست گذرگاه نور ولایت بغلان به شهر پلخمری، مرکز این ولایت آمده است تا به مشکلش رسیده‌گی شود. گل‌دسته می‌گوید، چندین سال می‌شود که توسط همسرش شکنجه و لت‌وکوب می‌شود، اما به دلیل این‌که همسرش کارمند امنیت ملی ولسوالی گذرگاه نور است، نهادهای امنیتی توانایی بازداشت او را ندارند.

به گفتۀ این بانوی رنج‌دیده، نزدیک به ۱۵ سال می‌شود که او این وضعیت را متحمل شده است و اکنون از دولت عدالت می‌خواهد تا به وضعیتش رسیده‌گی شود.

نقیب‌الله، برادر گل‌دسته می‌گوید، با وجودی ‌که به ریاست امور زنان و فرماندهی پولیس بغلان برای بازداشت همسر خواهرش مراجعه کرده‌اند، اما به دلیل این‎‌که همسر خواهرش کارمند امنیت ملی ولسوالی گذرگاه نور است، درخواست‌های آنان به‌جایی نرسیده است.

گل‌دسته با نقیب‌الله، برادرش

اعضای این خانواده می‌گویند که به دلیل مشکلات به شهر پلخمری آمده‌اند و دوباره به روستای‌شان رفته نمی‌توانند. آنان از نهادهای عدلی و قضایی می‌خواهند که به این مشکل‌شان رسیده‌گی کنند.

با این حال، احمدجاوید بشارت، سخنگوی پولیس بغلان می‌گوید که شکایت این بانو را به ولسوالی گذرگاه نور ارسال کرده‌اند.

خواستیم دیدگاه همسر گل‌دسته را هم در گزارش داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

گذرگاه نور از ولسوالی‌های ناامن و دوردست ولایت بغلان است. این ولسوالی هم‌‌جوار با ولایت تخار است و طالبان در بسیاری از بخش‌های آن حضور و فعالیت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: