مسئولان در ریاست زراعت، آبیاری و مالداری دایکندی، تأیید می‌کنند که دست‌کم ۵۰۰۰ رأس مواشی در اثر سرمای شدید در چند روز پسین در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت، تلف شده است.

محمدعزیز شریفی، مدیر صحت حیوانی ریاست زراعت دایکندی، به سلام‌وطندار می‌گوید که مواشی تلف‌شده شامل ۴۶۲۲ رأس بز و گوسفند و ۴۴۰ رأس گاو است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آقای شریفی، علت تلف‌شدن این شمار مواشی را سرمای شدید عنوان می‌کند و می‌افزاید که ممکن است رقم واقعی مواشی تلف‌شده بیش‌تر از این باشد.

از سویی هم، برخی از دام‌داران در دایکندی با شکایت از ناداری می‌گویند که در وضعیت بد اقتصادی به سر می‌برند و از مؤسسه‌های امدادرسان می‌خواهند که به آن‌ها کمک کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

رازمحمد، یک تن از دام‌داران در دایکندی که ۱۲ رأس گوسفند و بز و یک رأس گاوش در نتیجه‌ی سرمای شدید تلف شده است، به سلام‌وطندار می‌گوید که مواشی‌اش، تنها داروندار و منبع درآمد او و خانواده‌اش بود. این باشنده‌ی دایکندی، از مؤسسه‌های امدادرسان می‌خواهد که به او کمک کنند.

گفتنی است که با شدت سرما در روزهای پسین در بسیاری از ولایت‌های کشور، شماری از شهروندان جان‌های شان را از دست داده و هزاران رأس مواشی نیز تلف شده اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: