مقام‌های محلی و مسئولان امنیتی هرات می‌گویند که یک گروه ۱۲ نفری آدم‌ربایان در این ولایت را بازداشت و ۴ فرد ربوده‌شده از چنگ آنان را رها کرده‌اند.

سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات هنگام تحویل‌دهی ۴ فرد ربوده‌شده به خانواده‌های شان می‌گوید که این ۴ تن پیش از چاشت امروز (دوشنبه، بیست‌ونهم جدی/دی) در یک عملیات ویژۀ امنیت ملی و پولیس از مربوطات روستای «امام شش نور» ولسوالی انجیل این ولایت از چنگ آدم‌ربایان رها شده‌اند.

والی هرات این گروه آدم‌ربایان را یک شبکۀ بزرگ آدم‌ربایی در این ولایت عنوان می‌کند و می‌گوید که ۱۲ فرد بازداشت‌شده نگه‌داری‌کننده‌گان ۴ فرد رها‌شده بوده و عاملان اصلی هنوز بازداشت نشده‌اند. آقای قتالی می‌افزاید که عملیات نیروهای امنیتی به گونۀ مشترک برای بازداشت عاملان اصلی ربوده‌شدن این ۴ تن جریان دارد.

در تصویر چهار فرد رهاشده از چنگ آدم‌ربایان با سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات، مسئولان امنیتی این ولایت و نزدیکان افراد رهاشده

به گفتۀ والی هرات، هنوز هم شماری از باشنده‌گان این ولایت در چنگ آدم‌ربایان قرار دارند و تلاش‌ها برای رهایی آنان جریان دارد. والی هرات تأکید می‌کند که در سه ماه گذشته حدود ۸۰ آدم‌ربا از سوی کارمندان امنیت ملی و پولیس این ولایت بازداشت شده‌اند.

سلطان‌داوود سلطان، فرمانده پولیس هرات می‌گوید که بسیاری از خانواده‌ها در این ولایت از ربوده‌شدن فرزندان‌شان به نیروهای امنیتی اطلاع نمی‌دهند.

در همین حال، ۴ فرد رهاشده می‌گویند که آدم‌ربایان مسلح دو تن از آنان را از ساحۀ تفریحی «بام هرات» و دو تن دیگر را از جادۀ «فرهنگ» مرکز شهر هرات با خود برده بودند. به گفتۀ آنان، آدم‌ربایان یک تن از آنان را ۳۶ روز پیش، دو تن را ۱۵ روز پیش و یک تن دیگر را ۱۰ روز پیش ربوده بودند.

۴ فرد رهاشده از چنگ آدم‌ربایان می‌افزایند که در این مدت آنان در یک سیاه‌چاه با چشمان بسته به سر می‌بردند. خانواده‌های آنان نیز می‌گویند که آدم‌ربایان از هر خانواده ۲۰۰ هزار دالر آمریکایی پول درخواست کرده بود.

این در حالی‌ست که هنوز هم پسر ۱۲ سالۀ رئیس زراعت هرات در چنگ آدم‌ربایان به سر می‌برد.

  • عکس نخست از چهار فرد رهاشده از چنگ آدم‌ربایان

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: