مسئولان محلی در فاریاب، می‌گویند که کار ساخت یک چهارراه در ولسوالی‌های چهارگانه‌‌ی اندخوی این ولایت تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

این چهارراه که با هزینه‌ی ۲۰ میلیون افغانی از سوی یک بازرگان ساخته شده است، روز گذشته (دوشنبه، ۱۱ جدی) با حضور سرپرست وزارت زراعت و مسئولان محلی، به‌بهره‌برداری رسید.

عطا‌ءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، تکمیل کار این چهار‌راه را روزنه‌ی امید برای بازسازی، شکوفایی، ترقی و خودکفایی اقتصادی بیان می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

آقای عمری، بر تطبیق طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی در کشور تأکید می‌کند و می‌گوید که نقش بازرگانان در راستای تغییر چهره‌ی شهر، مؤثر است.

سرپرست وزارت زراعت، می‌افزاید: «اکنون زمان جنگ و درگیری تمام شده و فرصت بازسازی، پیش‌رفت، ترقی و توسعه‌ی کشور در هم‌آهنگی با حکومت فراهم شده است.»

هرچند باشندگان ولسوالی‌های چهارگانه‌‌ی اندخوی، تطبیق این گونه طرح‌ها را برای زیبایی شهر مؤثر می‌دانند؛ اما دست‌رسی به آب آشامیدنی صحی، اشتغال‌زایی و فراهم‌سازی فرصت‌های آموزشی و صحی را، از مهم‌ترین نیازمندی‌های شان بیان می‌کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

عزت‌الله، یکی از این باشندگان، می‌گوید: «مردم ما بیش‌تر به آب صحی، فرصت کاری و روی‌دست‌گیری پروژه‌های انکشافی نیاز دارند که باید حکومت توجه جدی داشته باشد.»

ولسوالی‌های چهارگانه‌ی اندخوی، یکی از ولسوالی‌های بزرگ ولایت فاریاب در شمال کشور است که بر اساس آمار‌ها، حدود ۵۰۰ هزار تن در چهار ولسوالی آن زندگی می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: