جِنک اونال، سفیر ترکیه در کابل، گفته است که کشورش به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد خلاف امارت اسلامی در ترکیه تحرکات سیاسی و نظامی انجام بدهد.

سفیر ترکیه در کابل، این گفته‌ها را روز گذشته (پنج‌شنبه، ۲۸ جدی) در دیدار با محمد عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، مطرح کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

ارگ در حساب کاربری اکس خود، نوشته که سفیر ترکیه در این دیدار بر گسترش روابط افغانستان و ترکیه تأکید کرده و افزوده است که بازرگانان ترکی آماده اند در بخش‌های معادن، برق و زراعت در افغانستان، سرمایه‌گذاری کنند.

جِنک اونال، تأکید کرده است: «ترکیه در بخش‌های معارف و تحصیلات عالی به هم‌کاری آماده است و از پیش‌رفت افغانستان حمایت می‌کند. ترکیه به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که خلاف امارت اسلامی در ترکیه تحرکات سیاسی و نظامی را انجام دهد.»

سفیر ترکیه گفته است که بازرگانان ترکی آماده اند در بخش‌های معادن، برق و زراعت در افغانستان، سرمایه‌گذاری کنند. منبع عکس: حساب کاربری اکس ارگ

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، نیز در این دیدار از کمک و هم‌کاری‌های ترکیه به افغانستان تشکر کرده و گفته که پس از حاکمیت امارت اسلامی، زمینه‌ی خوب سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران ترکی در افغانستان، فراهم شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

محمد عبدالکبیر، افزوده که امارت اسلامی خواستار روابط خوب با تمام کشورها است و تلاش می‌کند در منطقه مناسبات اقتصادی و ترانزیتی را توسعه دهد.

او، از این موضع ترکیه که به هیچ کسی برخلاف امارت اسلامی اجازه‌ی تحرکات سیاسی و نظامی را نمی‌دهد، سپاس‌گزاری و تأکید کرده که «اکنون برای تمام افغان‌ها زمینه‌ی زندگی مشترک و آرام» فراهم شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: